25 januari 2024 - 10:00 - Wereld
Oussama Achmal, een Belgisch-Marokkaanse DJ die sinds 2014 op de vlucht was, is door de Thaise politie gearresteerd.
Deze arrestatie betekent het einde van een tienjarige vlucht volgens de Thaise krant Khaosod. De man van 36 jaar was sinds 10 jaar op de vlucht en werd gearresteerd door de immigratie-autoriteiten in Phuket.
Lees ook: België: ontsnapte Marokkaan stuurt kaartje vanuit Thailand
Het Belgische Openbaar Ministerie had op 15 december 2023 een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd voor een zaak die teruggaat tot 10 jaar geleden. De autoriteiten in Phuket zullen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van dit bevel.
In België werd Oussama Achmal beschuldigd van poging tot moord met voorbedachten rade, het dragen van een vuurwapen zonder vergunning en het bezit van munitie. Tijdens een ruzie had hij geprobeerd zijn partner te vermoorden midden op straat op 19 januari 2014, waarna hij op de vlucht was geslagen. Hij werd bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van 10 jaar door het Hof van Beroep in Brussel.
Lees ook: Thailand pakt opnieuw Marokkaan voor hacken Zwitserse banken
Volgens de immigratie-autoriteiten in Phuket gebruikte de verdachte een Belgisch paspoort om Thailand regelmatig binnen te komen en te verlaten. De afgelopen jaren zou hij een Marokkaans paspoort hebben gebruikt en achtereenvolgens in Bangkok, Sisaket en Phuket hebben gewoond. Oussama Achmal werkte als DJ in een nachtclub in de regio Patong, het beroemdste strand van het eiland Phuket. De procedure voor zijn uitlevering aan België is aan de gang.
Marokko onderzoekt duizenden dubieuze vastgoedverkopen
Belg al vier jaar onterecht vast in Marokko?
Cocaïnegebruik neemt toe bij Marokkaanse jetset
Frans-Marokkaanse Koh-Lanta-deelnemer plots overleden
Diaspora-boycot ontkracht: Al Hoceima bomvol
Marokkaanse voetbalbond belooft spelers dikke premies
Hicham, de ’superconciërge’ van 5-sterren Sofitel in Luxemburg
Algerije geeft na jaar lichaam jonge Marokkaanse terug
Trucs van dieven die je moet kennen als je via Spanje reist
Marokkaanse gepensioneerden mogen maximaal drie maanden naar Marokko
Yassine zoekt stage: van 800 afwijzingen naar viraal succes
Verhaal 100-jarige dakloze Marokkaanse die in Tilburg is fake
Yusra en haar kinderen op straat gezet (video)
Algerije voert algemene mobilisatie in: Marokko doelwit?