7 mei 2014 - 21:05 - Wereld
Een 26-jarige Marokkaan werd vrijdag in de Thaise hoofdstad Bangkok gearresteerd op verzoek van de Zwitserse politie. Hij wordt ervan verdacht Zwitserse bankrekeningen te hebben gehackt.
De immigratie-politie heeft Mohamed Yassine Gharib in de lobby van zijn hotel aangehouden. Zijn Thaise vriendin werd als getuige onder bescherming geplaatst.
Zwitserland verdenkt Gharib en een tiental andere mensen ervan ruim 13 miljoen euro te hebben gestolen op Zwitserse bankrekeningen alvorens het land te ontvluchten. Het Thaise immigratiekantoor overlegt met de Zwitserse ambassade over zijn uitlevering.
Mohamed Yassine Gharib is de tweede Marokkaanse hacker dit dit jaar in Thailand wordt gearresteerd voor het hacken Zwitserse bankrekening. Farid Essebbar, ontwerper van het computervirus Zotob waarvoor hij in Marokko in 2005 tot twee jaar cel was veroordeeld, werd afgelopen maart in Bangkok aangehouden. Hij zou 4 miljard dollar van Zwitserse banken hebben gestolen.
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko