28 november 2024 - 17:10 - Economie
De Marokkaanse belastingdienst roept burgers op om vóór 31 december hun bezittingen in het buitenland aan te geven. De vrijwillige belastingregeling, die onlangs van start ging, is een succes: bijna 2000 belastingplichtigen hebben al meer dan 5,2 miljard dirham aangegeven.
"Dit cijfer laat zien hoe groot de omvang is van niet-aangegeven vermogen", schrijft de Marokkaanse krant L’Économiste. Er zijn echter nog veel mensen die aarzelen, "door gebrek aan informatie of omdat ze in een grijze zone willen blijven".
Lees ook: Marokkaanse influencers beschuldigd van illegale vastgoedaankopen in het buitenland
Om de procedure te vereenvoudigen, behandelt de belastingdienst de dossiers binnen 72 uur. Geld op buitenlandse bankrekeningen of contant geld moet worden gestort bij een erkende bank, die 5% belasting inhoudt en dit binnen een maand afdraagt aan de belastingdienst.
Voor roerende goederen, onroerend goed, leningen en voorschotten is een aparte aangifte nodig bij de belastingdienst. Ook hier geldt een bijdrage van 5%, berekend over de aankoopwaarde of het geleende bedrag. De bijdrage moet worden betaald op het moment van aangifte.
Lees ook: Marokko overweegt belasting op dure eigendommen
"Na 31 december riskeren belastingplichtigen die hun situatie niet hebben gereguleerd een grondig financieel onderzoek en mogelijk zware sancties", waarschuwt het blad. "De boetes zijn vaak veel hoger dan de kosten van de vrijwillige regeling."
Marokko zet vol in op AI, noodzaak, geen luxe
Duizenden redders klaar voor drukke Marokkaanse zomer
Tanger transformeert in snelvaart: overzicht
Waterparadox Noord-Marokko: dammen vol, dorpen droog
Gratis shisha voor vrouwen in Tanger: Azaitar-broers onder vuur
Marokko "grootste dreiging" voor Spanjaarden
Royal Air Maroc floreert, Air Algérie blijft achter
Chinese auto-invasie in Marokko baart zorgen
Marokko’s kostelijke strijd om oogsten te redden
Russische diesel via Marokko naar Spanje gesmokkeld
Slim belasting besparen op je woning in Marokko
Emirates werft massaal cabinepersoneel in Marokko
Hollands groen verovert Marokko!
Techgigant Xiaomi vestigt zich in Marokko