5 december 2024 - 12:10 - Economie
Marokkanen die nog gebruik willen maken van de belastingamnestie hebben nog maar enkele weken de tijd. Minister Fouzi Lekjaa, verantwoordelijk voor de begroting, heeft bevestigd dat de regeling op 31 december definitief stopt en niet verlengd zal worden.
De amnestie, die in 2024 opnieuw werd ingevoerd, biedt belastingplichtigen de mogelijkheid om niet-aangegeven vermogen in Marokko én in het buitenland, te regulariseren tegen een verlaagd tarief van 5%. Na 31 december zal het reguliere belastingtarief van 38% gelden. De minister deed deze aankondiging tijdens een parlementaire sessie over de begroting van 2025.
Lees ook: Marokko: nieuwe belasting voor de rijksten
Tot nu toe hebben ongeveer 2000 belastingplichtigen gebruik gemaakt van de regeling. Zij hebben in totaal 5,2 miljard dirham aan niet-aangegeven vermogen gemeld. De verwachting is dat dit aantal de komende weken nog zal stijgen, omdat veel mensen de neiging hebben om tot het laatste moment te wachten.
De belastingamnestie garandeert volledige anonimiteit. Wanneer de belasting over het niet-aangegeven vermogen betaald is, wordt er geen informatie over de identiteit van de belastingplichtige gedeeld met de belastingdienst. Bovendien zal de belastingdienst het geregulariseerde bedrag niet meenemen in toekomstige controles.
Lees ook: Belastingamnestie voor Marokkanen: laatste kans!
De regeling geldt voor particulieren met inkomsten en winsten die in Marokko belastbaar zijn, maar die niet zijn aangegeven vóór 1 januari 2024. Het gaat onder andere om contant geld, banktegoeden, onroerend goed en leningen. Belastingplichtigen die gebruik willen maken van de amnestie, moeten vóór eind december een aangifte indienen bij een erkende bank of bij de belastingdienst.
Tunesische export naar Marokko in vrije val
Belastingamnestie Marokko: historisch succes voor niet-aangegeven vermogen
Essaouira beste kuststad van Marokko
Lage voorraden oorzaak van dure diesel in Marokko
Marokkaanse hotels volgeboekt in 2024
Huurauto belandt in rivier in Martil, inzittenden gevlucht
Tunesische export naar Marokko in vrije val
Belastingamnestie Marokko: historisch succes voor niet-aangegeven vermogen
Lage voorraden oorzaak van dure diesel in Marokko
Marokkaanse export watermeloen keldert
Emiraten willen investeren in handelsvloot Marokko
Economische groei: Marokko’s verwachtingen
Marokkaanse banken in de problemen ondanks belastingamnestie
Europese Ontwikkelingsbank investeert 530 miljoen euro in Marokko