16 november 2024 - 22:10 - Marokko
Een bekende vastgoedontwikkelaar is donderdag gearresteerd door de grenspolitie op de internationale luchthaven Mohammed V in Casablanca.
De man, tegen wie in Marrakech 120 klachten zijn ingediend, is overgedragen aan de recherche van de stad. "De verdachte is onmiddellijk overgedragen aan de recherche van Marrakech, waar maar liefst 120 klachten tegen hem zijn ingediend door mensen die appartementen hebben gekocht in het vastgoedproject ’El Ghali’", meldt Assabah.
Lees ook: Honderden slachtoffers vastgoedfraude vragen hulp aan Koning Mohammed VI
Volgens de krant heeft de ontwikkelaar zich niet gehouden aan de oplevertermijnen van de appartementen, wat financiële, psychologische en sociale schade heeft veroorzaakt voor zo’n 600 kopers. Sinds de start van het vastgoedproject in 2017 heeft de verdachte slechts één fase opgeleverd en de oplevering van de resterende appartementen steeds uitgesteld, aldus dezelfde bron. De ontwikkelaar zou ook één appartement aan meerdere kopers hebben verkocht.
Lees ook: Marokkaanse Nederlander vastgezet voor vastgoedfraude
Zijn arrestatie komt een week nadat in het parlement ophef ontstond over een vraag aan Fatima Ezzahra El Mansouri, de minister van Ruimtelijke Ordening, Stedenbouw, Huisvesting en Stadsbeleid.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering
Marokko zet AI-camera’s in op scholen
Royal Air Maroc start nieuwe directe vlucht