22 april 2020 - 12:00 - Marokko
Astronomen hebben de datum aangekondigd voor het begin van de Ramadan 2020 in Europa. Dit jaar zal het vasten heel anders zijn vanwege de coronavirus epidemie, zonder moskeeën en familie bijeenkomsten.
Volgens astronomische berekeningen zal de Ramadan 1441 op vrijdag 24 april 2020 van start gaan in Nederland, België en de rest van Europa. De maansikkel die de maand Ramadan aankondigt, zal donderdagavond zichtbaar zijn.
In het Verenigd Koninkrijk zal de Ramadan op donderdag 23 april beginnen. In Noord-Amerika, Saoedi-Arabië, Turkije en Marokko begint de Ramadan net zoals in Europa op 24 april.
De begindatum van de Ramadan zal zowel in Marokko als in Europa, zoals elk jaar door de religieuze instanties worden bevestigd.
Volgens gegevens van Pew Research Center vertegenwoordigden moslims ongeveer 5 procent van de Europese bevolking in 2016. Frankrijk heeft de grootste moslimgemeenschap in Europa met ruim 9 procent van de bevolking.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt