12 december 2024 - 08:00 - Marokko
Het Marokkaans spoorwegbedrijf ONCF heeft acht bedrijven geselecteerd voor de bouw van de hogesnelheidslijn tussen Kenitra en Marrakech.
De bedrijven gaan aan de slag met de bovenbouw, het spoor, de bovenleiding en de civiele techniek op de bestaande trajecten. Het totale project heeft een waarde van 3,38 miljard dirham.
Lees ook: Marokko kiest voor Avelia Horizon HSL van Alstom
Het traject Sidi Ichou-Sidi Bernoussi is gegund aan de Franse bedrijven Colas Rail en Colas Rail Maroc voor een bedrag van 650 miljoen dirham. Het Chinese bedrijf China Railway No.4 Engineering gaat aan de slag op het traject Sidi Bernoussi-Oasis voor 915 miljoen dirham.
Het Franse consortium TSA-TSO Catenaires-NGE Contracting neemt het traject Oasis-Nouaceur voor zijn rekening, met een contractwaarde van 1,11 miljard dirham. Het Italiaanse GCF-GCFMA bouwt het traject Sidi El Aïdi-Marrakech voor 702 miljoen dirham.
Lees ook: Chinese bedrijven domineren aanleg Marokkaanse HSL
De hogesnelheidslijn krijgt een maximumsnelheid van 350 kilometer per uur en zal in gebruik worden genomen met een snelheid van 320 kilometer per uur. De lijn is ongeveer 450 kilometer lang en verbindt Tanger rechtstreeks met Marrakech, zonder via Casablanca te gaan. Er zijn twee routes voorgesteld voor de aankomst in Casablanca. Ook is er een alternatieve route gepland via Benslimane naar Nouaceur, waar een nieuw station of distributiecentrum komt.
FC Barcelona komt naar Marokko!
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Hachim Mastour: "Ik was een crash-test"
Marokkaanse diaspora: dit zijn de geldregels voor trips naar Marokko
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt
Marokkaans vastgoed illegaal vanuit Europa verworven
Khadija weigerde avances en werd verminkt, zware celstraf
Nieuw record verbroken in Marokko