11 februari 2024 - 18:00 - Marokko
In Tanger hebben de lokale autoriteiten een grootschalige operatie uitgevoerd gericht tegen shisha-cafés die illegaal langs de zeedijk van de stad zijn gevestigd.
Tijdens deze actie werden ongeveer 500 waterpijpen en aanzienlijke hoeveelheden shisha-tabak en alcohol in beslag genomen. Ook zijn verschillende uitbaters en medewerkers van deze gelegenheden gearresteerd.
Lees ook: Shisha lounges in Marokko: ouders slaan alarm
Eerdere onderzoeken brachten aan het licht dat sommige lokale politici de shisha-cafés hun gang lieten gaan, ondanks herhaaldelijke klachten van inwoners. Deze cafés zijn in populariteit toegenomen ten opzichte van nachtclubs en zijn een favoriete ontmoetingsplaats geworden voor inwoners van Tanger, inclusief minderjarigen.
Lees ook: Politie-inval in Nador: shishabar gesloten
Het zorgwekkende aspect van deze situatie is echter dat shisha-cafés vaak in de nabijheid van basisscholen (zoals de Ahmed Shawki school en Tariq Ibn Ziyad college), middelbare scholen en technische instituten (zoals het Ibn Battuta lyceum en het Moulay Youssef technisch lyceum) zijn gevestigd, alsook dichtbij het Hoger Instituut voor Toerisme. Dit vormt een gevaar voor minderjarigen voor wie de verleiding om verdovende middelen te gebruiken groter wordt.
Algerije beschuldigt Marokko van "smerige mediacampagne"
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Achraf Hakimi en rapper Morad samen gespot in Tanger (video)
Boko Haram-leider uitgeschakeld na tip van Marokko
Autoriteiten verbieden luxe bruiloft in Tetouan
Tienerzoon advocaat in Nador doodt vrouw met peperdure mercedes
Grote familie uit Ouezzane eist actie tegen drankmerk
Marokko doet het goed: land telt 7500 miljonairs
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Bejaarde Marokkaanse op brute wijze vermoord in Frankrijk