28 maart 2021 - 13:40 - Marokko
Op twee weken van het begin van maand Ramadan vragen Marokkanen zich af of het vaccin tegen het coronavirus een impact zal hebben op het vasten. In afwachting van een fatwa van de Marokkaanse Ulema-raad brengen enkele experts hierin duidelijkheid.
Enkele dagen geleden liet de moefti van Saoedi-Arabië, Abdulaziz Ben Abdellah Al-Sheikh, weten dat het coronavaccin het vasten niet verbreekt. In Marokko geven dokters My Said Afif en Tayeb Hamdi uitleg hierover. Volgens hen heeft het vaccin geen enkele invloed op het vasten.
"Een vaccin of ander injecteerbaar medicijn verbreekt het vasten niet. Het voortzetten van de vaccinatiecampagne tijdens de maand Ramadan is geen probleem," zegt Dr. Afif aan Medias24. "Volgens de medisch-religieuze consensus zijn alle injecties, behalve die met voedingsstoffen, compatibel met het vasten", bevestigt Dr. Hamdi. Volgens hem zal "de vaccinatie niets in het menselijk lichaam verstoren of wijzigen". Er zijn ook "geen voorzorgsmaatregel die voor of na de vaccinatie moet worden genomen. En de persoon die het vaccin op een lege maag krijgt, riskeert helemaal niets".
Een ander vraag die steeds terugkomt is of er bijwerkingen zijn. "De vaccinatiecampagne is al enkele weken begonnen en bij de meer dan 5 miljoen gevaccineerde mensen die het vaccin hebben gekregen zijn er slechts enkele lichte bijwerkingen vastgesteld," aldus Tayeb Hamdi. "De meeste bijwerkingen verdwijnen zonder behandeling. Voor een heel klein aantal mensen dat het vaccin krijgt, kan het zijn dat na het verbreken van het vasten een medicijn moeten worden ingenomen om pijn of koorts te verlichten."
"Wat betreft de zeer zeldzame gevallen waarbij overdag een medicijn moet worden gebruikt, is het vasten zowel medisch als religieus toegestaan omdat het enerzijds mogelijk is om deze dag later in te halen en anderzijds omdat vaccinatie een medische verplichting is. De persoon die is ingeënt beschermt zichzelf en de samenleving," concludeert de expert.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Gevaarlijke situatie op toeristische trekpleister Al Hoceima
Marokkaanse verliest 222.000 dirham door WhatsApp-bericht
Vicevoorzitter wijk Tanger opgepakt na klacht uit België
Grensovergang Melilla: minder drukte door uitkeringscontrole
Ajdir wil strandtoerisme redden