Zoeken

Anderlecht in de ban van Marokkaanse WK-helden Maamar en Tajaouart

7 november 2025 - 13:00 - België

De Marokkaanse jeugdinternationals Ali Maamar en Anas Tajaouart, die onlangs de U20-wereldtitel wonnen met Marokko, zijn gehuldigd in het Belgische Anderlecht. Na hun club, Royal Sporting Club d’Anderlecht (RSCA), en het Marokkaanse consulaat-generaal in Brussel, ontving ook het stadhuis de twee kampioenen op woensdag 5 november.

De twee 20-jarige spelers, beiden opgeleid bij Anderlecht, werden in het stadhuis ontvangen door burgemeester Fabrice Cumps. Het gebouw was voor deze bijzondere gelegenheid versierd in de kleuren van zowel Marokko als de RSCA. Burgemeester Cumps feliciteerde de Leeuwen van de Atlas met hun prestatie en sprak zijn trots uit. "We verwelkomen niet elke dag wereldkampioenen. Daarom delen we jullie trots," verklaarde de burgemeester, waarbij hij de twee jongemannen een voorbeeld voor de Anderlechtse jeugd noemde.

Lees ook: Koning geeft recordpremies aan Marokkaanse wereldkampioenen U20

Maamar en Tajaouart ontvingen gesigneerde shirts van de burgemeester en gaven aan zeer trots te zijn op de wereldtitel, die het hoogtepunt van hun nog jonge carrière vormt. Tajaouart benadrukte de emotionele waarde van de huldiging in Brussel, de stad waar zij zijn opgegroeid. "Het WK is echt ongelooflijk. Het is een jongensdroom," zei hij. Hij voegde eraan toe dat zij ondanks een zeer moeilijke groep en weinig geloof in hun kansen, dankzij het "ongelooflijk" vertrouwen van de coach toch de titel konden pakken.

Ali Maamar deelde dat hij tijdens de finale de meest intense emoties voelde die hij ooit op het voetbalveld had ervaren. "Vooral na de finale had ik veel moeite om mijn emoties te bedwingen. Ik hoop dat ik hetzelfde meemaak met het eerste elftal, want ik denk dat het nog heftiger zal zijn dan bij de U20," blikte hij vooruit. De huldiging strekte zich uit tot bondscoach Mohamed Ouahbi en twee andere leden van de Marokkaanse staf die eveneens een sterke band hebben met Anderlecht.

Lees ook: WK-succes Marokko heeft een Belgisch tintje

Ouahbi, die 17 jaar bij Anderlecht werkte, richtte zich tot de aanwezige jongeren. "Ik heb 17 jaar bij Anderlecht gewerkt en daar echt alles geleerd. Ik ben dan ook ontzettend trots om hier te zijn. Ik wil alle jongeren vertellen dat hard werken al hun dromen waarmaakt," zei hij. Nu willen de twee jeugdtalenten zich vestigen bij het eerste elftal van Anderlecht en zo een lichtend voorbeeld zijn voor de Brusselse jeugd. Maamar concludeerde: "Voetbal helpt de smaak voor hard werken en discipline bij te brengen. We proberen deze waarden over te brengen."

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team