Zoeken

Ambassadeur van Marokko in Turkije Menouar Alem overleden

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Menouar Alem, ambassadeur van Marokko in Turkije, is maandag overleden. De bekende politicus was 62 jaar. Hij verloor zijn strijd tegen kanker.

Menouar Alem was een belangrijk figuur van de betrekkingen van Marokko met de Europese Unie. Hij was twaalf jaar lang ambassadeur van Marokko bij de EU en leidde onder meer de gesprekken over de gevorderde status van Marokko. Een hele prestatie wanneer men weet dat Marokko het eerste niet Europees land is dat een dergelijke status toegekend kreeg.

Ook de landbouw- en visserijovereenkomsten tussen Marokko en de Europese Unie zijn aan Menouar Alem te danken.

De diplomaat was in oktober 2016 door Koning Mohammed VI tot ambassadeur van Marokko in Turkije benoemd. Hij was getrouwd en had drie kinderen.

Lees meer

Celstraf voor blije reacties na moord Russische ambassadeur in Turkije

De antiterrorisme rechtbank van Salé heeft vier verdachten die verheugd hadden gereageerd op de moord op de Russische ambassadeur in Turkije veroordeeld.

Trump benoemt zakenman tot ambassadeur in Marokko

De Amerikaanse President Donald Trump heeft dinsdag de zakenman David Fischer tot Ambassadeur van de Verenigde Staten in Marokko benoemd.

Ambassadeur van Marokko in Canada Mohamed Lotfi Aouad overleden

Mohamed Lotfi Aouad, de ambassadeur van Marokko in Canada, is zaterdag overleden aan een lange ziekte.

Voormalige ambassadeur van Marokko cel in voor oplichting

De rechtbank van eerste aanleg in Temara heeft woensdag een voormalige ambassadeur van Marokko tot 3 jaar celstraf veroordeeld voor een oplichting die in naam van Koning...

Koning Mohamed VI krijgt prestigieuze onderscheiding in New York

The Global Coalition for Hope heeft in New York aan Koning Mohammed VI de « Speciale leiderschapsprijs voor de bevordering van tolerantie en interculturele aanpak » uitgereikt.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team