29 december 2020 - 14:40 - Wereld
Voormalig Tunesisch minister van Buitenlandse Zaken en oud-ambassadeur Ahmed Ounaies zegt dat Algerije zijn buurland Marokko in het vizier heeft. Ook is hij blij met de erkenning van de Marokkaans Sahara door de Verenigde Staten. Volgens hem is het een overwinning voor alle Maghreblanden.
In een interview met Al Ayyam keurt de voormalige Tunesische politicus de pogingen van Algerije om over de regio te heersen af. "Gelukkig heeft het koninkrijk Marokko zich los kunnen trekken van de overheersende politiek. Godzijdank is het koninkrijk gebouwd op een sterk en solide fundament," aldus de diplomaat. Hij zegt dat sinds de aanval op Amgala, het Algerijnse regime er alles aan doet om Marokko te vernietigen.
De erkenning van de Sahara als Marokkaans grondgebied door de Verenigde Staten is volgens Ounaies een overwinning voor de regio. "Het is een overwinning die ons van Algerije zal redden. Daarom staan wij achter Marokko," aldus de bewindsman. Ouanaies neemt als voorbeeld hoe Algerije de voormalig president van Tunesië onder druk heeft gezet om Tunesisch grondgebied op te geven.
De oud-ambassadeur in Moskou steunt tevens de uitspraken van voormalig president Moncef Merzouki over deze kwestie. "Tunesië zal niet accepteren dat de Maghreb bestaat uit zes staten en we keuren de Algerijnse militaire bemoeienis af," geeft hij aan. "Tunesië heeft nooit geloofd in een Sahrawi natie, wij staan achter het verdrag van Marrakesh (1989, red) dat vijf landen heeft samengebracht." Hij hoopt verder dat de Maghreb-landen zich met elkaar gaan verenigen en samen een economisch front gaan vormen.
Politicus in Marokko: "Alcohol ok en executie voor corrupten"
Plannen voor nieuwe luchthaven in Marokko concreet
WK 2030: Marokko’s grootste gok of gouden kans?
Marokkaans-Zwitserse Alayah Pilgrim maakt furore op Euro 2025
Renovatie plein wekt woede in Al Hoceima
Nador pakt chaos op stranden aan met vaste prijzen
Othman El Ballouti uitgeleverd aan België: de val van een drugsbaron
Marokko’s succes irriteert Algiers
Marokko verovert Washington met pastilla
Marokkaan onwel op veerboot naar Marokko, helikopter pikt hem op
Misbruik huwelijk: Marokkaan veroordeeld na eisen seks
Wildkamperen bederft strandplezier in Marokko
500 gestolen laptops uit Spanje duiken op in Marokko
Heftige confrontaties tussen Marokkanen en politie in Spanje