10 december 2020 - 17:40 - Wereld
Het Algerijnse leger heeft indirecte bedreigingen geuit aan het adres van Marokko en heeft laten weten klaar te zijn om elke bedreiging vanuit het koninkrijk te kunnen weerstaan.
"De verslechtering van de regionale situatie langs onze grensstrook en de dreiging die Marokko de afgelopen tijd heeft gevormd voor de veiligheid van de regio, baren ons zorgen en we moeten klaar staan om ze het hoofd te bieden", zo staat er te lezen in het tijdschrift van het Algerijnse leger El Djeïch.
Volgens de auteur van het artikel moet het Algerijnse leger (ANP) paraat staan om tot actie over te gaan. "We zijn hiertoe gedwongen omdat ons land regionale verplichtingen heeft door zijn centrale rol in de regio, naast de onveranderlijke principiële steun voor alle rechtvaardige doelen", geeft de auteur aan. Het gaat hier vooral om de recente spanningen tussen Marokko en het door Algerije gesteunde Polisario-front.
De schrijver van het artikel benadrukt dat Algerije de beschermer van de Polisario is en blijft. Onlangs vonden er nieuwe vuurgevechten plaats tussen de militieleden van deze onafhankelijkheidsbeweging en het Marokkaanse leger (FAR). Algerije heeft aangegeven dat het de acties van Marokko ziet als een bedreiging voor henzelf.
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Prinses Lalla Salma duikt weer op in Marokko
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Drie jaar cel voor Marokkaanse activiste Saida El Alami na koninklijke gratie
Halal vlees op school in Canada, ouders boos
Laatste rit in noodlottige kabelbaan: het verhaal van Hind en Aziz
Algerije aan VN: "Niet zonder Polisario"
Toeristen riskeren celstraf na kus in moskee (video)
Minister Rachida Dati in opspraak door juwelenschandaal
Het verhaal van Marokkaanse Nada, die als 9-jarige door een sekte werd ontvoerd
Luxeleven Redouan wordt zijn ondergang in België
Redouan Achergui krijgt 30 jaar cel voor moord op Yentl Heylen