3 september 2025 - 18:00 - Cultuur
De Algerijnse komiek Mohamed Khassani ligt zwaar onder vuur op sociale media na zijn verschijning in een videoclip van de Marokkaanse rapper Draganov. Critici beschuldigen hem van het "schaden van het imago van zijn land" en sommigen eisen zelfs de intrekking van zijn artiestenpas. Khassani, die danst tegenover de zittende Marokkaanse rapper, wordt door hen als "vernederend" beschouwd.
In reactie op de aanhoudende controverse heeft Khassani de stilte verbroken. Hij verklaarde dat hij een kunstenaar is en dat zijn acties "geen dergelijke controverse verdienen". Hij bevestigde ook zijn loyaliteit aan zijn land en de autoriteiten. Het Algerijnse ministerie van Cultuur en Kunsten liet in een persbericht weten dat het "het verankeren van nobele professionele waarden in de culturele en artistieke sector als een strategische keuze beschouwt".
Lees ook: Algerijnse komiek onder vuur om deelname aan videoclip Marokkaanse rapper
In hetzelfde communiqué van 31 augustus kondigde het ministerie een reeks maatregelen aan om de ethiek in de artistieke praktijk te versterken. Volgens het ministerie kan creatieve vrijheid enkel tot bloei komen binnen de kaders van de wetten van de republiek, de ethische codes en met respect voor het landsbelang. De bevoegde minister heeft ook de Nationale Raad voor Kunsten en Letteren (CNAL) opgedragen om de oprichting van een Comité voor de deugdelijkheid van de kunstenaar te versnellen.
Lees ook: Kader Japonais negeert boycot en treedt toch op in Marokko
De komiek uit Oran kreeg steun van collega-beroemdheden. Onder hen bevonden zich acteur Abdelkader Djeriou, influencer Rifka en de bekende komediante Souhila Mallem. "Ik steun Mohamed Khassani, of hij nu gelijk heeft of ongelijk. Degenen die hem bekritiseren, zijn haters en jaloerse mensen!", verklaarde Mallem openlijk.
Passagier verstoort vlucht honderden passagiers naar Marokko
Belagers Duitse toerist in Tanger gepakt dankzij camera’s
Glory-kampioen Tyjani Beztati stopt met kickboksen
Marokko op drempel van WK
Algerijnse komiek ’gelyncht’ om samenwerking met Marokkaanse rapper
België dichtbij erkenning Marokkaanse Sahara
Algerijnse komiek ’gelyncht’ om samenwerking met Marokkaanse rapper
Journalist Rachid M’Barki na schandaal aan de slag in Marokko
Frankrijk wil Marokkaanse zangeres Meryem Aboulouafa uitzetten
French Montana en Sheikha Mahra verloofd: monsterring van 1,1 miljoen dollar
Gevangenis, baby, gezin: influencer Poupette Kenza vertelt
Algerijnse komiek onder vuur om deelname aan videoclip Marokkaanse rapper
Lucky Numbers koopt Marokkaanse queer-film "Bouchra"
Marokkaanse celebs in opspraak na optreden op bruiloft drugsbaron Moussa