26 december 2019 - 18:30 - Wereld
Yasser Abou Hlala, voormalige directeur van televisiezender Al Jazeera, heeft in een bericht op Twitter ernstige beschuldigingen tegen Marokko geuit.
"Het heeft geen zin om om vergeving te vragen. Algerije steunt de Sahrawi extremisten en Marokko verdedigt de Imazighen. Beide landen kunnen een einde maken aan hun problemen door respect te tonen voor de culturele diversiteit.", schreef Abou Hlala.
Wat voor controverse zorgt in Marokko is het antwoord van Abou Hlala op een vraag van één van zijn volgers. "Marokko steunt de Gewapende Islamitische Groep (GIA).", schreef de televisiedirecteur, eraan toevoegend dat hij zich bewust was van zijn verklaringen en verantwoordelijk is voor God voor zijn uitspraken.
De GIA werd tijdens de Algerijnse burgeroorlog opgericht en wordt beschouwd als een terroristische organisatie met een salafistisch gedachtegoed. Het doel van de groepering was het Algerijnse regime te doen vallen.
Turbo voor de rechter voor moord op echtgenoot Rym Fikri
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Megaproject gaspijpleiding Marokko-Nigeria start in Dakhla
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
H&M goes Marrakech in nieuwe collectie
Racisme in België live op televisie onthuld
Chaos met pelgrimsvluchten in Saoedi-Arabië: Marokko komt met oplossing
Gasleiding Nigeria-Marokko: VS wil meedoen!
Ryanair in Marokko: droom wordt nachtmerrie
Klaas opgelicht door grote liefde, 85.000 euro verdwenen in Marokko
Marokko redt Spanje van totale black-out na massale stroomuitval
Spaans dorp daagt Chefchaouen uit