Zoeken

Algerijnse president niet bereid om grenzen met Marokko te openen

27 december 2019 - 12:10 - Wereld

Geschreven door Laila A.

De grenzen tussen Marokko en Algerije zullen waarschijnlijk nog heel lang dichtblijven, tot grote teleurstelling van beide volkeren.

Abdelmajid Tebboune, nieuwe president van Algerije, heeft in een verklaring aan de media alle hoop op een spoedige opening van de grenzen de kop ingedrukt. Dat bericht Akhbarona.

Het pasbenoemd staatshoofd heeft ernstige kritiek geuit op Marokko. Hij beschuldigt het koninkrijk de Sahara te hebben gestolen en de buit met Mauritanië te hebben gedeeld.

Volgens Tebboune is er momenteel geen sprake van een heropening van de landgrenzen tussen de twee landen. De president oordeelt dat Marokko zich eerst bij het Algerijns volk moet verontschuldigen voor het schenden van haar eer.

Lees meer

Algerijnse president spreekt over betrekkingen met Marokko

Abdelmajid Tebboune, Algerijnse president, heeft in een interview met Rusia Today over de betrekkingen van Algerije en Marokko gesproken.

Algerijnse president schrijft naar Koning Mohammed VI

Mohammed VI heeft een bericht gekregen van de Algerijnse president Abdelmadjid Tebboune, waarin hij hem feliciteert voor de 21e verjaardag van zijn troonsbestijging.

Algerijnse organisatie aan Tebboune: "Hou je belofte, open de grenzen met Marokko"

De vereniging "Diaspora van Algerijnen in het buitenland" die in Frankrijk gevestigd is, heeft de Algerijnse regering gevraagd om haar belofte te houden en de landgrenzen met...

Marokko hoopt nog steeds op dialoog met Algerije

Marokko heeft Algerije opnieuw opgeroepen tot een dialoog om de politieke betrekkingen tussen de twee landen te verbeteren.

Algerijnse President haalt opnieuw uit naar Marokko

Abdelmajid Tebboune, pas verkozen Algerijnse president, heeft opnieuw de soevereiniteit van Marokko over de Sahara aangevochten.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team