18 september 2012 - 22:16 - Marokko
Een verslag van Habib Choubani, minister belast met de betrekkingen met het Parlement, over de afwezigheid van ministers tijdens Parlementszittingen, zorgt voor spanningen binnen de regering. Choubani wordt ervan beschuldigd dit te doen om zijn eigen fouten te verbergen.
Mohamed Ouzzine, minister van Jeugd en Sport, oordeelt dat het rapport van Choubani immoreel is. Aziz Akhannouch, minister van Landbouw, is het met hem eens en vindt dat een dergelijk rapport eerder moeten gaan over de resultaten van de ministers. Zeggen wie er wel of niet aanwezig is, is enkel een kleuterspel.
Een overheidsbron meent ook dat "een minister die 100 keer is uitgenodigd in het parlement en 75 keer aanwezig was, veel efficiënter is dan één die 20 keer is uitgenodigd en 10 keer is gegaan".
De coalitieregering kwam meermaals in gevaar in de afgelopen maanden door de ongecontroleerde uitspraken van een aantal ministers. Om de coalitie te behouden, geeft Premier Abdelilah Benkirane regelmatig zijn bondgenoten gelijk ten koste van zijn partijleden.
Maandag heeft het regeringshoofd dan ook zijn ministers samengeroepen om hen tot orde te roepen en de onenigheden op te lossen.
Ruzie Youssef En-Nesyri en teamgenoot live (video)
Je woning in Marokko lenen? Dan moet je belasting betalen!
Marokko in wereldtop, vierde luchtmacht in Afrika
Nokia bouwt Medusa-internetkabel tussen Marokko en Europa
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Trump opent deur voor Amerikaanse investeringen in de Sahara
Marokko in wereldtop, vierde luchtmacht in Afrika
Dader dodelijk verkeersongeluk Berkane na dagen opgepakt
Grootste dam van Marokko in Rif: 100% risico op aardbeving
Nasser Zefzafi aan Riffijnen Europa: "Help mijn moeder!"
Marokko ontslaat onverwachts leraren in België
Wordt Marokko ook jouw volgende vakantiebestemming?
Kopje koffie? Tot 90 dirham in Marokko...
Ophef in Nador: gebakjes met glassplinters