Geen ontmoeting tussen Silya Ziani en Hirak-gevangenen
Salima Zyani, meer bekend als Silya Ziani, heeft geen gevangenen ontmoet die tijdens demonstraties in Al Hoceima werden gearresteerd. Dat meldt de gevangenisadministratie DGAPR.
21 juni 2017 - 23:35 - Marokko
Advocaten van mensen die tijdens de protesten in Al Hoceima werden gearresteerd, houden in tegenstelling tot wat op sociale media wordt beweerd, geen sit-in bij de Oukacha gevangenis in Casablanca.
De gevangenisadministratie DGAPR stelt in een verklaring dat de advocaten in kwestie tevens de wet hebben overtreden door foto’s te nemen in de gevangenis en ze zonder toestemming te hebben verspreid.
De DGAPR geeft aan dat er « preventieve maatregelen » werden getroffen. Zo zijn onder meer mobiele telefoons verboden in ruimtes waar bezoeken worden georganiseerd en de advocaten hun cliënten ontmoeten.
De vertrouwelijkheid van de dossiers van advocaten wordt ook gerespecteerd, aldus de DGAPR. Er werden « nooit koffers doorzocht » en « de inhoud ervan werd niet geschonden ».
De DGAPR beschuldigd uiteindelijk een advocaat ervan twee opeenvolgende dagen met een collega naar de gevangenis te zijn gekomen « om er wanorde te stichten ».
Lees meer
Salima Zyani, meer bekend als Silya Ziani, heeft geen gevangenen ontmoet die tijdens demonstraties in Al Hoceima werden gearresteerd. Dat meldt de gevangenisadministratie DGAPR.
Protestleider Nasser Zefzafi werd samen met zes medeplichtigen naar de Oukacha gevangenis in Casablanca gestuurd.
De directie van de gevangenis van Ain Sebaa in Casablanca wordt er al dagen op sociale media van beschuldigd de aanhangers van Hirak Al Hoceima slecht te behandelen.
De mensen die tijdens demonstraties in Al Hoceima werden gearresteerd worden in de gevangenis aan ongerechtvaardigde strafmaatregelen onderworpen volgens hun advocaten.
De gevangenisadministratie heeft berichten van sommige media ontkend over de reacties van de gedetineerden bij aankomst van Nasser Zefzafi in de gevangenis van Casablanca.