18 januari 2017 - 16:00 - Wereld
Een drugssmokkelaar met bijna 500 kilo cannabis afkomstig uit Marokko in zijn auto is maandag na een achtervolging door de Franse douane gearresteerd.
Volgens France Bleu Touraine weigerde de bestuurder van de auto te stoppen voor een douanecontrole op de A10 snelweg in de regio Indre-et-Loire. De achtervolging werd ingezet maar na enkele kilometers verloor de drugssmokkelaar de controle over zijn auto en belandde in de berm.
In de auto vonden de douaniers maar liefst 475 kilo Marokkaanse cannabis. De waarde van de drugs wordt op 1,6 a 2,3 miljoen euro geschat.
Volgens het blad is het een van de belangrijkste drugsvangsten van de afgelopen jaren in de regio. In mei 2013 was in de regio 2,1 ton drugs en in september 2012 710 kilo drugs onderschept.
De drugskoerier werd gearresteerd en in bewaring genomen tot volgende week vrijdag. Hij riskeert tot 30 jaar gevangenisstraf voor drugssmokkel.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Spanje vreest verlies Sebta en Melilla
Marokkaanse Sahara: nu ook Rusland?
Miss Univers en Marokkaanse verloofde: afrekening op Instagram
Algerije beschuldigt Marokko van "stelen" couscous
Meer dan derde Belg heeft buitenlandse roots
Marokkaanse courgette nekt Europese boeren