Ton Marokkaanse cannabis onderschept op Franse snelweg
De Franse douane heeft in de nacht van zondag op maandag maar liefst een ton cannabis uit Marokko onderschept op de snelweg nabij het viaduct van Millau.
- Wereld
Een drugssmokkelaar met bijna 500 kilo cannabis afkomstig uit Marokko in zijn auto is maandag na een achtervolging door de Franse douane gearresteerd.
Volgens France Bleu Touraine weigerde de bestuurder van de auto te stoppen voor een douanecontrole op de A10 snelweg in de regio Indre-et-Loire. De achtervolging werd ingezet maar na enkele kilometers verloor de drugssmokkelaar de controle over zijn auto en belandde in de berm.
In de auto vonden de douaniers maar liefst 475 kilo Marokkaanse cannabis. De waarde van de drugs wordt op 1,6 a 2,3 miljoen euro geschat.
Volgens het blad is het een van de belangrijkste drugsvangsten van de afgelopen jaren in de regio. In mei 2013 was in de regio 2,1 ton drugs en in september 2012 710 kilo drugs onderschept.
De drugskoerier werd gearresteerd en in bewaring genomen tot volgende week vrijdag. Hij riskeert tot 30 jaar gevangenisstraf voor drugssmokkel.
Lees meer
De Franse douane heeft in de nacht van zondag op maandag maar liefst een ton cannabis uit Marokko onderschept op de snelweg nabij het viaduct van Millau.
De Franse douane heeft de inbeslagneming aangekondigd van ruim een ton cannabis afkomstig uit Marokko. De drugs werd op de snelweg bij Perpignan onderschept.
De Franse douane heeft afgelopen weekend vijftien ton gevaarlijk auto-afval in beslag genomen dat naar Marokko ging worden geëxporteerd.
De Franse douanediensten hebben dinsdag een record drugsvangst gedaan op de A10 snelweg ter hoogte van La Rochelle in het zuidwesten van het land.
De Franse douane heeft dinsdag op de A10 snelweg in Fresnay-l’Évêque meer dan een half ton drugs uit Marokko onderschept.