Ruim 120 kilo drugs onderschept bij grensovergang Sebta
Bij de grensovergang van Sebta heeft de Marokkaanse douane 121 kilo drugs onderschept. Een Spaanse man werd gearresteerd.
31 januari 2017 - 21:20 - Wereld
De Franse douane heeft afgelopen weekend vijftien ton gevaarlijk auto-afval in beslag genomen dat naar Marokko ging worden geëxporteerd.
Volgens een verklaring van de Franse douane werden de gevaarlijke goederen in de haven van Lyon onderschept en in beslag genomen. Het bedrijf dat de afval naar Marokko wilde sturen is in de regio van Lyon gevestigd en de boot die de spullen moest vervoeren had een Franse vlag.
« De lading, bestaande uit gebruikte motoren, dashboards, deuren en gebroken spiegels, is afkomstig van een autosloperij die het illegaal naar Marokko wilde uitvoeren », aldus de douane.
In Frankrijk staat een gevangenisstraf van maximaal twee jaar en een boete van 75.000 euro op het illegaal uitvoeren van afval.
Lees meer
Bij de grensovergang van Sebta heeft de Marokkaanse douane 121 kilo drugs onderschept. Een Spaanse man werd gearresteerd.
Marokkaanse douaniers hebben woensdag 11.700 euro onderschept bij de grensovergang Bab Sebta in het noorden van het land.
De Franse douanediensten hebben dinsdag een record drugsvangst gedaan op de A10 snelweg ter hoogte van La Rochelle in het zuidwesten van het land.
De Franse douane heeft in de nacht van zondag op maandag maar liefst een ton cannabis uit Marokko onderschept op de snelweg nabij het viaduct van Millau.
De Franse douane heeft de inbeslagneming aangekondigd van ruim een ton cannabis afkomstig uit Marokko. De drugs werd op de snelweg bij Perpignan onderschept.