19 januari 2021 - 09:20 - Wereld
Het Nationaal Comité 4 en 5 mei meldt in een persbericht dat schrijver Abdelkader Benali dit jaar de 4 mei-voordracht in De Nieuwe Kerk in Amsterdam houdt, kort voor de Nationale Herdenking op de Dam.
Schrijver Arnon Grunberg wiens moeder overleed in een vernietigingskamp ging Benali vorig jaar, 75 jaar na de bevrijding van Nederland in de Tweede Wereldoorlog, voor. Hij sprak toen uitvoerig over de gruwelijkheden in de concentratiekampen van de nazi’s en benadrukte het belang van herdenken om herhaling van die gruwelijkheden te voorkomen.
Benali is van Marokkaanse afkomst en groeide op in Rotterdam waar hij als vierjarige met zijn ouders naartoe verhuisde. Hij verwacht wel wat reacties vanwege zijn Marokkaanse afkomst en neemt daarom vandaag even afstand van sociale media. "En dan morgen weer aan om de discussie aan te gaan. Er zijn Marokkaanse Joden omgekomen in de kampen, zo dichtbij is het. Het was een wereldoorlog", zegt hij op NPO Radio1.
De 45-jarige Benali won in 2003 de Libris Literatuur Prijs voor zijn roman ’De Langverwachte’ en kreeg vorig jaar de Gouden Ganzenveer vanwege zijn grote betekenis voor het geschreven en gedrukte woord in de Nederlandse taal. In het Verzetsmuseum gaf hij afgelopen november nog de Anton de Kom-lezing, de jaarlijkse lezing over discriminatie en intolerantie. De voordracht op 4 mei heeft als titel ’De stilte van de ander’.
Marokko is Afrikaans kampioen inentingen
Marokkaan ontmoet Barça-voorzitter en gaat viraal in Spanje
Nederland: Rachid Bouaouzan mag strafzaak in vrijheid afwachten
Coronavaccin verplicht voor wie op bedevaart wil gaan
Duitse ambassade stopt Schengenvisa-afgifte voor Marokkanen
Jordanië opent consulaat in Laayoune
Marokkaan ontmoet Barça-voorzitter en gaat viraal in Spanje
Coronavaccin verplicht voor wie op bedevaart wil gaan
Nabil B. en advocaat Derk Wiersum hadden hoogoplopende ruzie dag voor moord
Marokkaanse Miss België-finaliste Camilia was slachtoffer kindermisbruik
Driss en Bakkaoui redden vrouw uit kanaal in België
Ruim 2000 Marokkanen doen zich voor als Sahrawi voor Spaanse nationaliteit
"Marokko overspoelt Algerijns grondgebied met drugs"
Sarah Mahassine verloor 19 kilo na een operatie