8 maart 2024 - 12:00 - Cultuur
Een teaser van de Ramadan-serie "2 Wjouh" op de Marokkaanse zender 2M heeft tot felle discussies geleid op sociale media. Veel kijkers zijn verontwaardigd over een scène waarin een "jonge jongen" wordt berispt voor zijn "gedrag".
De scène in kwestie toont actrice Dounia Boutazout die een jongen berispt. Sommige internetgebruikers oordelen door deze scene dat de serie de LGBTQ+-gemeenschap belicht, wat hen woedend maakt. Ze vinden dat dergelijke "polemische onderwerpen" niet thuishoren op een publieke zender, zeker niet tijdens de Ramadan.
Lees ook: 2M onthult programmering voor Ramadan 2024
2M ontkent echter dat de serie een LGBTQ+-personage bevat. Een bron dicht bij de zender beweert dat de scène een "sociaal fenomeen" belicht dat relevant is voor de Marokkaanse samenleving. De jongen in de scène zou in feite een meisje zijn.
Lees ook: Turkse serie uitgezonden op 2M zorgde voor huwelijksgeschil
De Marokkaanse zender benadrukt nooit personages met LGBTQ+-achtergronden te hebben geaccepteerd en dat scenario’s met thema’s over seksuele geaardheid zijn afgewezen.
Snelle boten, slimme bendes en arme jongeren: zo werkt de drugshandel Marokko-Spanje
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Marokko betrapt Algerijnen met valse paspoorten
Onbekende ziekte doodt schapen en geiten in Marokko
Marokko in nieuwe Arabische "NAVO"-strijdmacht?
Koning Mohammed VI zorgt voor repatriëring kabelbaanslachtoffer Lissabon
Podium ingestort tijdens optreden Adil El Miloudi
Mawazine in de problemen: bedrijf eist honderdduizenden euro’s
Wie is Sheikha Mahra, de prinses die French Montana’s hart veroverde?
Moordzaak man Rym Fikri: weduwe komt niet opdagen
Soundos El Ahmadi neemt pauze: "Gezin eerst!"
Michael Kors geniet van "wonderbaarlijk" Marokko (foto’s)
Fat Joe waarschuwt French Montana na verloving met Dubai-prinses
Hoe actrice Golshifteh Farahani maatjes werd met Leonardo DiCaprio in Marokko