27 april 2024 , 23:30 - Saïd Amraoui - Sport
Eliesse Ben Seghir, de jonge sterspeler van AS Monaco, is zwaar gesanctioneerd door de tuchtcommissie van de betaaldvoetbalsectie (LFP) van de Franse voetbalbond. De aanleiding was een incident met de Franse international Hugo Magnetti tijdens de wedstrijd tegen Brest (0-2) afgelopen zondag.
Ben Seghir kreeg niet alleen een rode kaart, maar werd door de tuchtcommissie van de LFP ook geschorst voor de komende drie competitiewedstrijden. Een fikse klap voor AS Monaco, dat de middenvelder mist voor de uitwedstrijd tegen Olympique Lyonnais op zondag, de thuiswedstrijd tegen Clermont Foot 63 de week erop en de uitwedstrijd tegen Montpellier Hérault SC op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1. Naast de Marokkaanse international kreeg ook ploeggenoot Wilfried Singo een rode kaart in dezelfde wedstrijd. Hij mist de komende twee wedstrijden.
Lees ook: Eliesse Ben Seghir ontneemt Frankrijk alle hoop
De 17-jarige Eliesse Ben Seghir, geboren in Saint-Tropez, had de keuze om voor Frankrijk of Marokko te spelen. Na diverse optredens voor de Franse jeugdelftallen (U17, U18 en U19) koos hij recent voor de Atlas Leeuwen. Hij speelde al mee in de twee vriendschappelijke interlands van Marokko tijdens de internationale break: 1-0 tegen Angola op 22 maart en 0-0 tegen Mauritanië op 26 maart, beide in het Stade Adrar in Agadir. De Franse voetbalbond (FFF) probeert hem alsnog te overtuigen om van gedachten te veranderen. Als Eliesse Ben Seghir in juni meespeelt in een van de twee kwalificatiewedstrijden voor het WK 2026 tegen Zambia of Congo, is hij definitief verloren voor Frankrijk.
Europese import van Marokkaanse tomaten opgeschort?
Spectaculaire geldregen in Agadir, meerdere arrestaties
Bestbetaalde CEO van België Ilham Kadri stapt op
Marokko verscherpt regels voor Hadj en Omra
Man steekt eigen broer dood na ruzie in Martil
Canadese groep vindt nieuwe goudzone in Marokko
Anouar Ait El Hadj schittert in Champions League
Real Madrid geeft jonge slachtoffer aardbeving Al Haouz nieuwe thuis
Waarom Sofyan Amrabat Saoedische miljoenen weigerde
AI voorspelt: "Geen Gouden Bal voor Achraf Hakimi"
WK-stunt Marokko: revanche in 2026?
Puma pakt vervalsers in Marokko aan
Waarom Hamza Igamane twee verschillende namen gebruikt
Zakaria El Ouahdi kiest familie boven carrière