12 mei 2014 - 11:36 - Marokko
Omstreden sjeik Yussuf Al-Qaradawi gaat zich volgens Arabische media in Marokko vestigen. Al-Qaradawi is de voorzitter van de International Union of Muslim Scholars.
Volgens Al Ahdat Al Maghribia eisen meerdere Golfstaten het vertrek van Al-Qaradawi uit Qatar. Zijn vertrek moet de betrekkingen met Doha helpen verbeteren.
Qatar wordt er namelijk van beschuldigd de landen van de Gulf Cooperation Council te hebben willen destabiliseren door bepaalde islamistische bewegingen, waaronder de moslimbroeders in Egypte, te ondersteunen.
De Egyptische Al-Qaradawi woont al jaren in Qatar. Volgens lokale media is zijn aanwezigheid in de regio ongewenst omdat hij islamitische bewegingen dicht bij de Egyptische Moslimbroederschap heeft aangemoedigd om in opstand te komen.
Volgens experts spraken Koning Mohammed VI en de Emir van Qatar Sheikh Tamim, eerder telefonisch over de mogelijke komst van Al-Qaradawi naar Marokko.
Al Khabar meldt echter dat Algerije vrijwillig is om Al Qaradawi te verwelkomen als de sjeik belooft zich niet bezig te houden met politiek.
Yusuf Al-Qaradawi, 88, trouwde in 2012 met een Marokkaanse vrouw uit Benguerir. In Marokko is hij vooral bekend om zijn omstreden fatwa’s.
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Vrouw rapper Gims verlaat man én Marrakech
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Eeuwen na Al-Andalus keert Arabisch terug in Spanje
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Luchthaven Tetouan wordt fors groter
Noord-Marokko worstelt met bedelende kinderen
Royal Air Maroc wil luxe voor iedereen
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko