7 november 2019 - 17:32 - Cultuur
YouTube heeft opnieuw een liedje van Saad Lamjarred verwijderd. Na "Salam" een tiental dagen geleden, werd nu ook de clip van "Ensay" van de website weggehaald.
Ensay is een duet die de omstreden Marokkaanse zanger met de Egyptische Mohamed Ramadan maakte. Het liedje dat al ruim 170 miljoen keer was bekeken, werd maandag verwijderd.
Volgens een woordvoerder van YouTube werd Ensay weggehaald voor het schenden van het auteursrecht. De YouTube-zender "Lucky light movie music" claimt de eigenaar te zijn van het liedje.
Begin deze maand was de clip van het liedje "Salam" van Saad Lamjarred ook al van de website gehaald vanwege auteursrechten.
Het liedje dat reeds 15 miljoen keer was bekeken, werd 24 uur offline gezet op besluit van YouTube na een klacht van Hicham Talmoudi, een andere Marokkaanse zanger die Lamjarred van plagiaat beschuldigde. De twee partijen zouden intussen een regeling hebben gevonden.
Lamine Yamal is Marokkaan!
Douanegids 2025: nieuwe regels voor Marokkaanse diaspora
EasyJet start nieuwe wintervluchten naar Marokko
Controversiële campagnes in Marokko zorgt voor spanning
Verdachte dood tiener schokt Marokkaans dorp
Steen door voorruit auto Cheb Rezki op snelweg
Steen door voorruit auto Cheb Rezki op snelweg
Beelden in Marokko opgenomen Nolan-film ’The Odyssey’ gelekt
Sherine dreigt met rechtszaak na kritiek in Marokko
Kusscène in Tanger leidt tot grote rel
Ticketprijzen comeback Saad Lamjarred in Marokko schokken
Geliefde Marokkaanse presentatrice Kaoutar Boudarraja overleden
Latifa Raafat voor de rechter
Ragheb Alama: "Harira, tajine en thee in Marokko"