20 november 2024 - 08:50 - Sport
De Tunesische bondscoach Kaïs Yaâkoubi heeft zich na de nederlaag van zijn team tegen Gambia (0-1) in de laatste kwalificatiewedstrijd voor de Afrika Cup 2025 misdragen tijdens de persconferentie. Hij uitte beschuldigingen aan het adres van de Marokkaanse en Algerijnse voetbalbonden.
Yaâkoubi bekritiseerde vooral de manier waarop Marokko en Algerije spelers met een dubbele nationaliteit voor hun nationale elftallen rekruteren. "Waarom presteert het nationale team niet meer? Jullie moeten de juiste vragen stellen", begon Yaâkoubi zijn tirade. Vervolgens beschuldigde hij Marokko en Algerije van "oneerlijke" methoden om getalenteerde spelers te overtuigen.
Lees ook: Voetbal: "oorlog" tussen Spanje en Marokko voor binationals intensiveert
"Denken jullie dat Algerije en Marokko spelers met een dubbele nationaliteit, zoals Gouiri en Cherki, gratis binnenhalen? Nee, absoluut niet", vervolgde de Tunesiër. Volgens hem "doen de Groenen (Algerije) er alles aan om spelers met een dubbele nationaliteit te strikken".
"Ik heb ooit samengewerkt met een keeperstrainer van het Algerijns elftal die twee WK’s en twee Afrika Cups heeft meegemaakt. Hij vertelde me ongelooflijke dingen over wat ze doen om deze voetballers aan te trekken", zei Yaâkoubi.
Lees ook: Binationals kiezen massaal voor Marokko, waarom?
Ondanks deze kritiek op Marokko en Algerije hoopt Yaâkoubi dat "de Tunesische voetbalbond dezelfde strategieën zal toepassen" om "topvoetballers aan te trekken".
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Rapper Anas en Fidji Ruiz zwaargewond na ongeval in Marokko
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)
Spanningen op Afrika Cup: onderzoek naar Algerijnse ’anti-Marokko handelingen’
Achraf Hakimi verrast man die hem vormde (video)
Atlas Leeuwen nr 1 in Afrika
Spannende finish: Oumi feliciteert Remco net te vroeg
Marokkaanse logo’s weggehaald door Algerije
Turkse Besiktas weigert Hakim Ziyech
Hakim Ziyech terug naar Turkije?