30 juni 2016 - 18:46 - Marokko
Vanaf morgen, vrijdag 1 juli, zullen twee nieuwe wetten van kracht zijn in Marokko. De eerste wet verbiedt het gebruik van plastic tasjes. In de tweede tekst worden kentekens voor motorfietsen verplicht.
Ruim een jaar geleden had het ministerie van Vervoer de invoering van de nieuwe wet over de verplichte kentekenregistratie voor motorfietsen aangekondigd. Eigenaars van motorfietsen die de wet overtreden mogen een flinke boete verwachten.
De tekst zorgt echter voor ontevreden reacties in Marokko. In Casablanca werd enkele dagen geleden een betoging georganiseerd tegen de wet. De demonstranten zijn voornamelijk ontevreden met de kosten en de lange procedure van de kentekenregistratie.
Onderminister Najib Boulif van Vervoer heeft intussen een versoepeling van de administratieve procedures aangekondigd voor motorfietsen van 50cc en 90cc. Hij sprak zich echter niet uit over de kosten van de registratie.
Morgen zal in Marokko ook de productie, commercialisatie en gebruik van plastic tasjes definitief worden verboden. Het koninkrijk is één van de grootste verbruikers van plastic tasjes in de wereld.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project