Zoeken

Wereld-Marokkanen, gediplomeerde maar precaire gemeenschap

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Een nieuw onderzoek van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) geeft een vrij positief beeld van de Marokkaanse diaspora. Toch ervaart de Marokkaanse gemeenschap in het buitenland veel moeilijkheden.

Het document toont onder meer een sterke toename van het aantal gediplomeerde Marokkaanse migranten sinds het begin van de jaren 2000, voornamelijk onder de vrouwen. Zo blijkt dat 500.000 wereld-Marokkanen in de landen van de OESO een hoger onderwijsdiploma hadden in 2010, twee keer meer dan in 2000.

In dezelfde periode steeg het aantal gediplomeerde Marokkaanse migranten met 125 procent. Er zijn bovendien veel meer gediplomeerden onder de jongste generaties. Zo hebben 250.000 in het buitenland geboren Marokkanen een hoger onderwijs diploma (31%).

Ondanks deze positieve cijfers vormen de Marokkanen in het buitenland de gemeenschap afkomstig uit de regio Midden-Oosten Noord-Afrika met het laagst onderwijsniveau in de OESO-landen.

Lees meer

75% in Marokko toegekende octrooien door Wereld-Marokkanen aangevraagd

Wereld-Marokkanen investeren graag in hun land van herkomst. Dat blijkt niet alleen uit de geldoverdrachten maar ook uit het aantal octrooien die hen worden toegekend.

85% Marokkanen in het buitenland willen Marokkaanse partner

Een nieuw onderzoek van het ministerie van Marokkanen in het buitenland en Migratiezaken toont aan dat wereld-Marokkanen steeds meer moeilijkheden ervaren omtrent hun integratie.

Ruim 1,6 miljoen Marokkanen hebben diabetes

Het aantal Marokkanen die aan diabetes lijden is zorgwekkend. En hun aantal zal naar verwachting in de komende jaren blijven stijgen.

Marokkanen vertrouwen leger en politie

Marokkanen hebben een positief beeld van de veiligheidsdiensten in het land. Ze wantrouwen daarentegen politieke partijen en de regering.

Ruim 18.000 regularisatieaanvragen in drie maanden in Marokko

Sinds het begin van de tweede fase van de massa legaliseringsactie hebben de Marokkaanse autoriteiten 18.281 aanvragen ontvangen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team