Zoeken

Wereld-Marokkanen, gediplomeerde maar precaire gemeenschap

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Een nieuw onderzoek van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) geeft een vrij positief beeld van de Marokkaanse diaspora. Toch ervaart de Marokkaanse gemeenschap in het buitenland veel moeilijkheden.

Het document toont onder meer een sterke toename van het aantal gediplomeerde Marokkaanse migranten sinds het begin van de jaren 2000, voornamelijk onder de vrouwen. Zo blijkt dat 500.000 wereld-Marokkanen in de landen van de OESO een hoger onderwijsdiploma hadden in 2010, twee keer meer dan in 2000.

In dezelfde periode steeg het aantal gediplomeerde Marokkaanse migranten met 125 procent. Er zijn bovendien veel meer gediplomeerden onder de jongste generaties. Zo hebben 250.000 in het buitenland geboren Marokkanen een hoger onderwijs diploma (31%).

Ondanks deze positieve cijfers vormen de Marokkanen in het buitenland de gemeenschap afkomstig uit de regio Midden-Oosten Noord-Afrika met het laagst onderwijsniveau in de OESO-landen.

Lees meer

Marokkanen vormen 10e belangrijkste diaspora ter wereld

Wereld-Marokkanen vormen de 10e grootst diaspora ter wereld volgens een onderzoek van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO).

Wereld-Marokkanen: 60% ondernemers willen in Marokko investeren

In het buitenland wonen naar schatting ruim 5 miljoen Marokkanen waaronder tienduizenden ondernemers. Het merendeel van hen wenst in Marokko te investeren.

Wereld-Marokkanen op derde plaats van meeste geldoverdrachten in Afrika

Ondanks een relatieve stagnatie in de afgelopen jaren blijven wereld-Marokkanen nog steeds een hoop geld naar Marokko sturen.

Ruim 1,6 miljoen Marokkanen hebben diabetes

Het aantal Marokkanen die aan diabetes lijden is zorgwekkend. En hun aantal zal naar verwachting in de komende jaren blijven stijgen.

Ruim 18.000 regularisatieaanvragen in drie maanden in Marokko

Sinds het begin van de tweede fase van de massa legaliseringsactie hebben de Marokkaanse autoriteiten 18.281 aanvragen ontvangen.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team