Zoeken

Wereld-Marokkanen: 60% ondernemers willen in Marokko investeren

13 februari 2017 - 09:30 - Marokko

Geschreven door Said A.

In het buitenland wonen naar schatting ruim 5 miljoen Marokkanen waaronder tienduizenden ondernemers. Het merendeel van hen wenst in Marokko te investeren.

Volgens minister Anis Birou van Marokkanen in het buitenland en Immigratie hebben 60 procent van de 300.000 Marokkaanse ondernemers in het buitenland « de ambitie om in het koninkrijk te investeren en de dynamiek van de Marokkaanse economie te bevorderen ».

« Onze in het buitenland wonende landgenoten vragen regelmatig informatie en hulp om projecten in Marokko te ontwikkelen. », aldus Birou tijdens de ondertekening van een overeenkomst tussen zijn afdeling en het Verbond van Marokkaanse Ondernemingen (CGEM).

Het verbond heeft een platform ontwikkeld om wereld-Marokkanen te helpen bij hun projecten in Marokko. De voorzitter van het platform, Adil Zaïd, stelt een « virtuele ruimte » te willen aanbieden waar « alle Marokkaanse ondernemende krachten in de wereld » samen kunnen komen om hun « integratie in de Marokkaanse economie te vergemakkelijken door middel van opleidingen en de uitwisseling van ervaring en expertise.".

Lees meer

Belangrijkste conclusies nieuw onderzoek wereld-Marokkanen

Minister Anis Birou van Marokkanen in het buitenland en Immigratie heeft eerder deze week de conclusies van een nieuw onderzoek over de Marokkaanse immigratie bekendgemaakt.

75% in Marokko toegekende octrooien door Wereld-Marokkanen aangevraagd

Wereld-Marokkanen investeren graag in hun land van herkomst. Dat blijkt niet alleen uit de geldoverdrachten maar ook uit het aantal octrooien die hen worden toegekend.

Ruim 18.000 regularisatieaanvragen in drie maanden in Marokko

Sinds het begin van de tweede fase van de massa legaliseringsactie hebben de Marokkaanse autoriteiten 18.281 aanvragen ontvangen.

74% wereld-Marokkanen denken aan een definitieve terugkeer naar Marokko

Bijna 74 procent Marokkanen in het buitenland overwegen een definitieve terugkeer naar Marokko. Dat blijkt uit een onderzoek van de rekrutering website ReKrute.

Wereld-Marokkanen, gediplomeerde maar precaire gemeenschap

Een nieuw onderzoek van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) geeft een vrij positief beeld van de Marokkaanse diaspora. Toch ervaart de...

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team