11 augustus 2015 - 13:00 - Marokko
In het noord-Marokkaanse Tanger eist een groepje vrouwen via sociale media de inrichting van een speciale strand waar de toegang verboden wordt aan mannen.
De initiatiefneemsters willen kunnen zwemmen zonder steeds lastig te worden gevallen door mannen. Zij stellen zich voor als "conservatieve vrouwen die in een conservatieve stad leven en God niet ongehoorzaam willen zijn door een badpak te dragen in het bijzijn van mannen".
De vrouwen stellen dat er in Tanger plaats genoeg is aangezien de stad tientallen kilometers strand heeft. De kans dat de overheid hen gehoor geeft is echter erg laag.
De reacties op het initiatief zijn verdeeld. In Agadir werd het idee overgenomen en eisen een aantal vrouwen eveneens een gesloten strand. Anderen vinden dat de vrouwen "het agenda van de Islamitische staat dienen".
Lees meer
Een groepje gemaskerde mannen heeft enkele dagen geleden vakantiegangers op een strand in de regio van Al Hoceima met sabels bedreigd.
Vrouwen werken meer dan mannen tijdens de Ramadan. Dat blijkt uit een onderzoek van de Hoge Planning Commissie over de effecten van de Ramadan op het dagelijks leven van...
In Marokko blijft het moeilijk voor vrouwen om met zwemkleding naar het strand te gaan, ook al is de bevolking vrij tolerant.
Een team van de Marokkaanse politiedienst BCIJ heeft in Tanger twee vrouwen gearresteerd op verdenking van terroristische activiteiten.
Vier jongeren zijn woensdag verdronken bij het strand van Ain Diab in Casablanca. Twee lichamen werden uit het water gehaald.
Drie vrouwen en twee meisjes zijn sinds maandag vermist. Zij verdwenen tijdens de overstroming van de Oued Alfet in de regio van Azilal.
Zes Marokkaanse vrouwen staan dit jaar in de top-100 van machtigste vrouwen in de Arabische wereld. De ranking is het werk van Forbes Middle-East.
Het aantal vrijgezelle vrouwen in Saoedi-Arabië is sterk toegenomen in de afgelopen jaren. Hun aantal zou zijn van 1,5 miljoen in 2010 naar 4 miljoen in 2015 zijn gestegen.
Nora Belahcen Fitzgerald, oprichtster van de vereniging Amal, is de beschermengel van vrouwen in Marrakech. Zij leert vrouwen zonder inkomen koken en helpt hen werk te vinden.
Op een strand bij Ain Harrouda, in de buurt van het Marokkaanse Mohammedia, is vorige week ruim 35 kilo hasj aangespoeld.