6 juli 2021 - 18:20 - Economie
Het Britse Altus Strategies kondigt de ontdekking aan van hoogwaardig koper en zilver in Marokko. Dit blijkt uit het verkennend onderzoek van haar projecten in het koninkrijk.
De projecten Azrar, Izougza en Tata van het Britse bedrijf dat mijnbouwrechten heeft in Marokko, bevinden zich in bestaande koper- en zilvermijngebieden, en bestrijken een oppervlakte van 252 km², in het westelijke Anti-Atlasgebergte van Marokko. Deze districten zijn volledig in de handen van Aterian Resources, een dochteronderneming van Altus. De opgravingen zijn zeer bemoedigend en leverden gehaltes op tot 8,37% koper in de Izougza-breccia, 3,41% koper en 56 gram per ton zilver in de Azrar-breccia, en tot 0,24% koper in de sedimenten van de Tata-site, meldt Challenge.
Lees ook: Marokko: Aya Gold & Silver verkrijgt zeven exploratievergunningen
De eerste opgravingen in de Azrar-, Izougza- en de Tataprojecten, hebben geleid tot "uitstekende resultaten", aldus Steven Poulton, directeur van Altus Strategies. Hij legt uit dat "er een potentieel is voor de mineralisatie van koper en zilver in het afzettingsgesteente op de locaties".
Bovendien heeft het bedrijf de bewijzen voor ambachtelijke mijnbouw in het gesteente op de locaties in kaart gebracht. Parallel daarmee voert de onderneming momenteel exploratiewerkzaamheden uit op de onlangs toegekende locaties Jafra, Tiddas en Amsa. Dit brengt Altus in Marokko dus op een totaal van tien "veelbelovende" projecten en beslaat het totale gebied waarin ze opereren 675 km².
Wie is de nieuwe vriendin van Lamine Yamal?
Marokkaanse vastgoedmagnaten verdacht van witwassen drugsgeld
Marokkaanse motorrijder komt om bij crash in Florida
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Boycot doet Danone wankelen in Marokko
Goed nieuws voor Marokkaanse economie: dirham stijgt
TotalEnergies verkiest Marokko, onvrede in België
Turkse export van machines naar Marokko groeit fors
Grote Spaanse groep verlaat Marokko
Miljardenverlies voor Marokko door fraude met douanepapieren
Marokko koopt meeste Tunesische dadels op
Geld meenemen naar Marokko? Let op!