25 mei 2024 - 09:00 - Marokko
Na twee gevallen van massale voedselvergiftiging in Marrakech in een maand tijd, eist Khalid Es-Satte, UNTM-vertegenwoordiger in het parlement, strengere controles door de Marokkaanse autoriteiten.
Es-Satte roept op tot een grondige evaluatie van de werking van de Nationale Dienst voor Voedselveiligheid (ONSSA) en benadrukt de noodzaak aan meer middelen en personeel om de veiligheid van consumenten te waarborgen. De ONSSA is verantwoordelijk voor de voedselveiligheid "van grondstof tot eindconsument", aldus Es-Satte.
Lees ook: Marrakech: psychose na fatale voedselvergiftigingen
De recente incidenten in Marrakech, waarbij in totaal zes mensen overleden en tientallen anderen ziek werden, illustreren de noodzaak voor strengere toezicht. In één geval werden 29 mensen ziek na het eten van bedorven vlees in een snackbar. In een ander incident werden 20 mensen opgenomen in het ziekenhuis na het eten van fastfood in een illegale eetgelegenheid.
Naar aanleiding van deze incidenten heeft de gemeenteraad van Marrakech ruim 110 fastfoodrestaurants gesloten die niet voldeden aan de normen of geen vergunning hadden.
Lees ook: Marrakech in oorlog tegen fastfoodzaken
Es-Satte benadrukt dat dergelijke maatregelen cruciaal zijn om toekomstige voedselvergiftigingen te voorkomen, die niet alleen de gezondheid van consumenten in gevaar brengen, maar ook de reputatie van de toeristische sector van Marokko kunnen schaden.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt