3 juni 2015 - 13:33 - Wereld
Vlaams minister van Dierenwelzijn Ben Weyts gaat een voorstel doen om onverdoofd slachten in het Belgische Vlaanderen te verbieden. Deze praktijk wordt in de meeste moslimlanden verboden.
Op slechts enkele maanden van Eid Al Adha wil Weyts eind deze week zijn voorstel voorleggen aan de Vlaamse regering. Zijn kabinet bevestigt enkel dat er een voorstel op tafel ligt maar weigert er meer over te communiceren.
De Belgische minister kondigde in 2014 al aan dat het vanaf dit jaar in Vlaanderen verboden zou zijn om dieren onverdoofd te slachten. Weyts voerde daarop maandenlang gesprekken uit met dierenrechtenorganisaties en de moslimgemeenschap.
Volgens het voorstel zou onverdoofd slachten tot eind volgend jaar toegestaan worden op tijdelijke slachtplaatsen voor het offerfeest. Vanaf 2020 zal dat enkel nog in erkende slachthuizen mogen gebeuren en in 2020 komt er een algemeen verbod op onverdoofd slachten.
Sterke euro maakt Marokko droombestemming voor Europeanen
’Sleuteldragers’ teisteren Martil
Marokkaanse plofkraakbende opgerold in Oostenrijk
Verkeerschaos bij ingang Nador, stad krijgt zwevende brug
VN-rapporteur doet mee aan campagne voor vrijlating Nasser Zefzafi
Parkeerterreur in Tanger: 135 dirham voor één nacht (video)
Marokkaanse plofkraakbende opgerold in Oostenrijk
VN-rapporteur doet mee aan campagne voor vrijlating Nasser Zefzafi
Ibtissem en Mariam riskeren 17 jaar cel in Turkije na droomvakantie
Vlucht naar Marokko maakt noodlanding in Malaga
Repressie Marokkanen in Algerije door nieuwe wet?
Oekraïne aan Marokkanen: "Wordt geen kanonnenvoer voor Rusland"
Airbnb haalt Sahara weg van Marokko
Trump aan Mohammed VI: "VS blijft achter Marokko staan over Sahara"