14 juni 2012 - 17:38 - Wereld
Drie leden van de Belgische extreem-rechts partij "Vlaams Belang", hebben zichzelf dinsdag uitgenodigd op een halal-barbecue in het Atheneum van Schoten, België.
De mannen hebben de kinderen gedwongen om varkensworst te eten, waarbij ze zeiden dat "halalvlees geen echt voedsel is". Volgens de adjunct-directeur van de school "intimideerden ze de kinderen en duwden hen de Zwan-worstjes zowat door de strot".
Filip Dewinter, voorman van het Vlaams Belang, beschreef het gedrag van zijn collega’s als "een passende actie". "Het was grappig bedoeld. De scholen zouden beter stoppen met kinderen bloot te stellen aan dergelijke multiculturele activiteiten."
Volgens "Het Laatste Nieuws" had de school een halal-barbecue georganiseerd voor een eindejaarsproject, om de 12-13-jarigen in contact te doen komen met de multiculturele samenleving.
De school heeft een klacht ingediend tegen de drie extreem-rechts activisten.
Marokkaanse celebs ontduiken massaal belasting
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Hollywood-bankroof in Marokko, daders lopen nog
Tanger te duur voor vakantie
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Anas neergestoken op Palestina-demonstratie in Brussel: "Ik weet wie het was"
Veerboot naar Marokko ramt havenbarrière in Algeciras
Europese Unie wil nieuw pact met Marokko
Vrouw probeert vliegtuigdeur te openen op vlucht naar Marokko
Jacht op Mocro maffia-brein: Europa belooft beloning
Marokkaan verdacht van brand bij citadel Bastia
Rusland blokkeert 28 ton vis uit Marokko
Marokko daagt Duitse media voor de rechter in Pegasus-zaak