2 september 2025 - 18:00 - Marokko
De lokale tak van het Ministerie van Gezondheid in M’diq heeft een video op sociale media weerlegd die beweert dat de spoedeisende hulp van het Mohammed VI-ziekenhuis verlaten was.
In een reactie op de beelden, die tot veel ophef leidden, benadrukt de directie dat het medisch personeel wel degelijk aan het werk was en overweegt juridische stappen tegen de maker van de video.
Lees ook: Import-arts moet Marokkaans ziekenhuis redden
Volgens de regionaal afgevaardigde van het Ministerie van Gezondheid, zijn de beschuldigingen vals. Hij legde uit dat het medisch team de nachtdienst had voltooid en rond 07:30 uur ’s ochtends een pauze had genomen. De arts die de nacht had doorgewerkt, was op dat moment aan het rusten in zijn kantoor. Als bewijs voor de werkzaamheden wees hij op de volle afvalbakken van medisch afval die zichtbaar waren in de video.
Lees ook: Kinderen Nador aan lot overgelaten: geen dokter te vinden
De maker van de beelden zou het ziekenhuis zijn binnengegaan, gevraagd hebben naar de dienstdoende arts, en direct na het vertrek van de bewaker zijn begonnen met filmen. De video toonde geen patiënten die niet geholpen werden, noch gaf de maker een reden voor zijn bezoek. Volgens de afgevaardigde is het onmogelijk dat een spoedeisende hulp, zeker die van een regionaal ziekenhuis, helemaal verlaten zou zijn. De directie van het ziekenhuis overweegt juridische stappen voor het zonder toestemming filmen en het verspreiden van valse informatie.
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Drie broers opgepakt na fatale aanval in Berkane
Parlementslid aangeklaagd door café-eigenaar in Tanger
Vrouwen en khaliji opgepakt in Marrakech
Azzedine Ounahi: "Ik ben verraden"
Europese Marokkaan met tonnen vuurwerk betrapt in Tanger
Taser redt agent in Tanger
Drie broers opgepakt na fatale aanval in Berkane
Parlementslid aangeklaagd door café-eigenaar in Tanger
Vrouwen en khaliji opgepakt in Marrakech
Video leeg ziekenhuis M’diq leidt tot woede en rechtszaak
Vijf jaar cel voor man die familielid beroofde in Al Hoceima
Nieuwe contracten voor tunnel Marokko-Spanje