21 oktober 2011 - 12:00 - Wereld
Drie Frans-Marokkanen die in de nacht van dinsdag op woensdag inbraken in een rechtbank van Bexar, San Antonio, Texas, werden gearresteerd door de FBI toen ze het gebouw probeerden te verlaten.
Twee andere Marokkanen werden in een minibus geparkeerd in de buurt van de rechtbank aangehouden. Foto’s van privé- en publieke gebouwen in verschillende steden van de VS werden in het busje gevonden.
De vijf mannen zijn ondervraagd door een anti-terroristische eenheid bestaande uit agenten van de FBI en de immigratiediensten, meldt Reuters.
Lokale autoriteiten in San Antonio denken dat het over een kwade grap gaat van jongeren onder invloed van alcohol en drugs. Maar de twijfel bestaat omdat een meeting over militaire inlichtingendiensten in de buurt van de rechtbank plaatsvond op het moment van de inbraak, alsook door de in beslag genomen foto’s.
De FBI, die weigerde commentaar te geven op een mogelijke terreurcel dat aanslagen voorbereidde, startte een onderzoek naar de motivaties van de vijf Marokkanen die mogelijk worden vervolgd voor federale misdrijf.
Jongen urenlang met auto op rand van afgrond in Chefchaouen
Jongeren uit Frankrijk opgepakt in Marrakech
Marokkaanse activiste opgepakt om "Allah is lesbian"-shirt
Algerije ontvangt Russische bommenwerpers
Marokkaanse meteoriet zonnestelsel
Frontale aanval van Algerije op Marokko
Algerije ontvangt Russische bommenwerpers
Frontale aanval van Algerije op Marokko
Marokkaan krijgt celstraf voor aansteken sigaret bij eeuwige vlam
Ex-Miss Frankrijk: "Marokko maakt deel uit van mij"
Minaret Grote Moskee in Brussel wordt gesloopt
Marokkanen in Europa massaal opgelicht met valse hulpacties
Nederlandse park schenkt 500 fietsen aan kinderen in Marokko
Samskip opent snelle zeeverbinding tussen Marokko, VK en Rotterdam