1 april 2025 - 08:00 - Marokko
Een Marokkaan die in Spanje woont, is vrijgelaten nadat hij ten onrechte was beschuldigd van deelname aan een organisatie die vastgoedcontracten vervalste. Hij had in eerste instantie vier jaar gevangenisstraf en een boete van 12 miljoen dirham gekregen.
Het begon allemaal met de wens van de in Spanje woonachtige Marokkaan om in 2018 via zijn zwager een eigendom in Dar Bouazza te verwerven. Later ontdekte hij dat de woning die hij wilde kopen, eigendom was van een kolonel die in 2017 was overleden en dat er een gerechtelijk beslag op rustte, meldt Assabah. Hem werd vervolgens gevraagd om 3 miljoen dirham te betalen om deze beperking op te heffen. Vervolgens werd hem een "pandakte" aangeboden, opgesteld door twee adouls, die zijn rechten zou garanderen tot de regularisatie van het onroerend goed in plaats van een notariële akte. Hij betaalde het gevraagde bedrag, keerde terug naar Spanje en wachtte op de afronding van de formaliteiten.
Lees ook: Marokko genoemd in mega-fraudezaak in Frankrijk
Enkele maanden later liep het niet zoals gepland. De erfgenamen van het onroerend goed dienden een klacht in wegens poging tot frauduleuze toe-eigening. Dit leidde tot een onderzoek. De in Spanje woonachtige Marokkaan kwam in het vizier van de Marokkaanse justitie. Hij werd schuldig bevonden en veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf. Nadat hij van zijn veroordeling hoorde, besloot hij terug te keren naar Marokko om zijn eer te zuiveren, omdat zijn advocaat hem had uitgelegd dat het verstekvonnis kon worden vernietigd. Hij werd echter gearresteerd toen hij op Marokkaans grondgebied aankwam en vervolgens in hechtenis genomen.
Lees ook: Marokkaanse Nederlander vastgezet voor vastgoedfraude
Uiteindelijk werd er een proces geopend voor het Hof van Beroep van Casablanca. De in Spanje woonachtige Marokkaan werd vrijgesproken.
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokkanen in opstand tegen zomertijd
Marokko: 430 km aan HSL-lijnen in 5 jaar
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Marokko en Algerije wedijveren ook over militair budget
Douanier in joggingbroek! Marokko kijkt verbaasd
Nador maakt van Kariat Arekmane vakantieparadijs
Cannabisthee? Marokko lanceert commercialisering