22 juni 2024 - 10:00 - Marokko
De start van de zomer in Marokko brengt, net als elk jaar, discussies met zich mee over woekerprijzen in de toeristische sector. Cafés, restaurants, hotels en taxihouders verhogen hun tarieven fors, tot grote ergernis van zowel lokale als internationale toeristen.
Op sociale media circuleert de foto van een ticket van een chique café met uitzicht op het strand van Malabata in Tanger. De rekening toont een bedrag van 90 dirham voor een flesje water en een kopje koffie. De klant moest bovendien een tijdslimiet respecteren om aan tafel te mogen zitten, meldt Al Jazeera 24.
Lees ook: Marokko: café-eigenaren profiteurs!
Deze praktijken worden door velen veroordeeld als pure woeker. Toeristen worden gezien als een gemakkelijke prooi waar men extra geld aan kan verdienen.
Naast cafés worden ook hotelprijzen aan de kaak gesteld. Voor een kamer in een hotel tijdens de zomervakantie betaalt men al snel 1000 dirham per nacht, met uitschieters tot wel 9000 dirham. Prijzen die voor veel Marokkaanse gezinnen onbetaalbaar zijn.
Lees ook: Autoriteiten Tanger zetten cafés op zeedijk onder druk
De Marokkaanse Federatie van de Toeristische Industrie (FNIT) reageerde niet op verzoeken om commentaar van de krant.
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Ihattaren kiest definitief voor Marokko boven Nederland
Hakim Ziyech met moeder, Nayef Aguerd en Kurt Zouma in Marrakech
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf
Hoe probleemprojecten in Marokko door criminelen worden gebruikt