Abu Dhabi wil geen Marokkanen meer in politie
De Verenigde Arabische Emiraten willen het aantal Marokkanen die in de politie werken doen dalen en hebben besloten om hen door Bengalen te vervangen.
15 januari 2020 - 11:50 - Wereld
De Verenigde Arabische Emiraten hebben de berichten over een vermindering van het aantal Marokkanen in de politie ferm ontkend.
"Dit zijn geen beslissingen die vluchtig worden genomen en we zijn niet op de hoogte van een dergelijke beslissing die op een officiële manier aan Marokko zou zijn meegedeeld.", vertelde een officiële bron in Abu Dhabi aan Maghreb Intelligence.
Begin januari berichtte Middle East Monitor dat de vice-premier van de VAE Mansour bin Zayed Al Nahyan had besloten om het aantal Marokkanen in de politie drastisch te doen dalen en hen te vervangen door mensen uit Bangladesh. Zo zou het aantal Marokkanen in de VAE-politie van 916 naar 600 agenten worden verminderd.
Het besluit volgde volgens het medium op de gespannen betrekkingen tussen Rabat en Abu Dhabi. Toch blijft Marokko een strategische partner voor de Golfstaten en blijft er regelmatig deelnemen aan militaire en veiligheidsoperaties.
Lees meer
De Verenigde Arabische Emiraten willen het aantal Marokkanen die in de politie werken doen dalen en hebben besloten om hen door Bengalen te vervangen.
De Nederlandse politie heeft een onderzoek gestart naar een bericht op Twitter van FvD-partijvoorzitter Thierry Baudet over Marokkanen.
Koning Mohammed VI heeft begin deze week een bezoek gebracht aan de kroonprins van Abu Dhabi in zijn residentie in Rabat.
De Algerijnse politie is al meerdere weken op het spoor van een mensensmokkelorganisatie. Zeven Marokkanen worden actief gezocht voor hun vermeende banden met de organisatie.
In Spanje biedt de vastgoedmarkt veel mogelijkheden voor Marokkanen, Belgen en andere buitenlanders. Dat blijkt uit de laatste officiële cijfers van de sector.