Zoeken

Koeweit wil aantal Marokkanen op grondgebied beperken

- Wereld

Geschreven door Fouad Badel

Koeweit wil het aantal buitenlanders op zijn grondgebied aanzienlijk verminderen en is van plan het aandeel immigranten in de komende jaren terug te brengen van 70% naar slechts 30% van de bevolking. In Koeweit wonen tienduizenden Marokkanen.

De Koeweitse premier sprak enkele dagen geleden over een "grote uitdaging" en herinnerde eraan dat zijn regering dit besluit had genomen "om de demografische onevenwichtigheid op te lossen".

Voor het regeringshoofd zou het ideaal zijn als de bevolking zou bestaan uit 70% Koeweiters en 30% buitenlanders. Op dit moment is de situatie juist andersom met 1,4 miljoen Koeweiters (30%) en 3,3 miljoen buitenlanders (70%).

Het Koeweits staatspersagentschap Kuna bericht dat deze hervorming in meerdere fasen zal plaatsvinden maar dat de details nog niet bekend zijn.

Lees meer

Gaan Marokkanen profiteren van de Spaanse vastgoedmarkt?

In Spanje biedt de vastgoedmarkt veel mogelijkheden voor Marokkanen, Belgen en andere buitenlanders. Dat blijkt uit de laatste officiële cijfers van de sector.

Koeweit: Marokkaanse werknemers ontslagen

Koeweit zal 400 expat-werknemers ontslaan die tewerkgesteld zijn door het ministerie van Openbare Werken. Deze golf van ontslagen zal ook Marokkaanse werknemers treffen.

Koeweit bereid om pedofiel aan Marokko uit te leveren

De ambassadeur van Koeweit in Rabat heeft laten weten dat de autoriteiten van zijn land bereid zijn om de Koeweitse man die in Marokko verdacht wordt van pedofilie, uit te leveren.

Grenzen Sebta en Melilla zeker tot 31 juli gesloten

Het Spaanse ministerie van Binnenlandse zaken heeft via een decreet in het staatsblad laten weten dat de grensovergangen tussen Marokko en Sebta en Melilla, nog zeker tot 31...

Bekende actrice roept Koeweit op om buitenlanders in de woestijn te dumpen

Een bekende actrice in Koeweit heeft de autoriteiten van haar land opgeroepen om alle expats en andere buitenlanders het land uit te zetten vanwege de coronavirus pandemie.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team