8 december 2025 , 22:00 - Mehdi Khabbouj - Sport
Het Marokkaans A’ elftal heeft zich in de Arab Cup op het nippertje gekwalificeerd voor de kwartfinales. Tegen een fysiek sterker Saudi-Arabië moest de ploeg strijden tot het uiterste. Uiteindelijk was een minimale overwinning genoeg om de groepswinst veilig te stellen en de volgende ronde te bereiken.
Het Lusail Stadion in Qatar was het toneel van de beslissende groepswedstrijd, die met 1-0 in het voordeel van Marokko eindigde. De zege op de selectie van bondscoach Hervé Renard was te danken aan een doelpunt van Karim El Berkaoui. Dankzij deze treffer haalden de Marokkanen 7 punten in groep B, waarmee ze Saudi-Arabië in de eindstand voorbijstreefden en de koppositie opeisten.
Lees ook: Marokko weigert gelijkspel, Sektioui eist zege op Saudi-Arabië
Bondscoach Tarik Sektioui gaf na de wedstrijd aan dat de opdracht uiterst complex was. Voorafgaand aan de aftrap bestond de absolute noodzaak om te winnen. Bovendien eiste de tegenstander, een team dat gewend is aan mondiale krachtmetingen en fysiek goed voorbereid was, een totale inzet van energie om hun organisatie te ontregelen.
Het behaalde succes is opmerkelijk, gezien het duidelijke gebrek aan collectieve ervaring binnen de Marokkaanse selectie, in tegenstelling tot de lang samenspelende Saudiërs. De technische staf had te kampen met een overvolle ziekenboeg en een aantal zware afwezigen. Sektioui noemde onder meer de onbeschikbaarheid van Youssef Mehri, de blessure van Achraf Bencharki, de afwezigheid van Walid Azaro en de schorsing van Abderrazak Hamdallah. Ondanks deze tegenslagen hebben de spelers zich volgens de coach "ingezet met hart en ziel", een strijdlustige houding waarmee ze vochten voor de nationale eer.
Lees ook: Marokko A’ arriveert in Qatar als topfavoriet voor Arab Cup
Voor het vervolg van het toernooi blijft constante aanpassing van de strategie noodzakelijk. Sektioui belooft vast te houden aan deze pragmatische aanpak, wedstrijd na wedstrijd, met de ambitie om de finale te bereiken. De Atlas Leeuwen, gesteund door talloze supporters, hebben nu enkele dagen rust om zich voor te bereiden op de kwartfinale. Die staat gepland op donderdag 11 december, waarin Syrië de tegenstander zal zijn.
Huurauto’s en cash worden politieman in Tanger
Finale Marokko-Senegal: Ismail Jakobs beschuldigt Marokko van vergiftiging
Israëlische toeriste zorgt voor woede aan Marokkaanse grens
Munir El Kajoui maanden out na operatie in Spanje
Onderzoek herkomst gedumpte ezelsresten in Marokko, horeca verdacht
Nieuwe superferries tussen Barcelona en Tanger
Finale Marokko-Senegal: Ismail Jakobs beschuldigt Marokko van vergiftiging
Munir El Kajoui maanden out na operatie in Spanje
Ismael Saibari terug bij PSV, breekt stilte over Marokkaanse finale
Kijkcijferhit op komst: Hakim Ziyech dit weekend in actie voor Wydad Casablanca
Cristiano Ronaldo pakt historisch record van Marokkaanse international
Zware celstraf voor Algerijnse supporter na verscheuren Marokkaans geld
Plots geen kritiek meer: Egyptische bondscoach Hossam Hassan vol lof over Marokko
Hoe Edouard Mendy de penalty van Brahim Diaz ontregelde