Zoeken

Marokko moet puzzelen door schorsing en blessures op Arab Cup

13 december 2025 , 13:00 - Nawel Serdouni - Sport

Het Marokkaans elftal bevindt zich in de beslissende fase van de Arab Cup, maar de weg naar de finale is geplaveid met de nodige hindernissen. Terwijl de halve finale voor de deur staat, wordt bondscoach Tarik Sektioui geconfronteerd met een complexe puzzel binnen zijn selectie. Zowel medische als disciplinaire kwesties zorgen voor onzekerheid over de ideale opstelling voor de volgende belangrijke ontmoeting in 2025.

Een van de grootste zorgen betreft Tarik Tissoudali, die in de vorige wedstrijd een ernstige blessure opliep. De aanvaller werd getroffen door een schedeltrauma na een hevige botsing met de doelman van Syrië. Hoewel de medische staf inmiddels heeft laten weten dat de speler "buiten gevaar" is, blijft het uiterst onduidelijk of hij op tijd hersteld zal zijn voor de komende wedstrijd. Tissoudali staat onder voortdurende observatie om zijn fysieke gesteldheid te monitoren.

Lees ook: Geen derby Marokko-Algerije op Arab Cup na stunt VAE

Naast de medische onzekerheid rondom Tissoudali moet de technische staf het in de halve finale ook stellen zonder Mohamed Moufid. De speler kreeg in de voorgaande ronde een rode kaart en is daardoor automatisch geschorst voor de volgende wedstrijd. Dit komt bovenop een eerdere reeks tegenslagen voor de selectie, aangezien Bencharki, Mehri en Hannouri al voor het begin van het toernooi wegens blessures moesten afhaken. Het opvangen van deze cumulatieve afwezigheden vraagt om creatieve tactische oplossingen.

De kwalificatie voor de laatste vier werd afgelopen donderdag behaald tijdens een spannende ontmoeting met Syrië. Het was Walid Azaro die het enige doelpunt van de wedstrijd maakte, nadat hij in stelling was gebracht door Mounir Chouier. Het duel met een 1-0 eindstand verliep echter verre van vlekkeloos. Al in de 24ste minuut sloeg de bezorgdheid toe toen Tissoudali hard in aanraking kwam met keeper Elias Hadaya en per brancard het veld moest verlaten. Zijn teamgenoten moesten de wedstrijd onder hoogspanning en zonder hun aanvalsleider voltooien.

Lees ook: Marokko boekt moeilijke zege tegen Syrië, mag naar halve finale Arab Cup

Bondscoach Sektioui staat nu voor de taak om een fris en strijdvaardig team op de been te brengen voor de halve finale. De focus ligt op het vinden van directe vervangers die de balans in het elftal kunnen bewaren. Ondanks deze moeilijkheden blijft de ambitie van de nationale A-ploeg ongewijzigd: het winnen van de titel.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2025 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team