9 juli 2023 - 09:10 - Sport
Het Marokkaanse U23-team won zaterdagavond met 2-1 in de finale van de Africa Cup U23 tegen het zeer sterk Egyptische team. De wedstrijd vond plaats in het Moulay Abdellah Sportcomplex in Rabat.
Yanis Begraoui (37e minuut) en Oussama Targhalline (108e) keerden de trend om voor Marokko nadat de Egyptenaar Mahmoud Hassan in de 10e minuut de score opende voor zijn land. Dezelfde speler werd iets later van het veld gestuurd na een gevaarlijke tackle op Abdessamad Ezzalzouli.
Lees ook: Afrika Cup U23: moeilijke finale voor Marokko tegen Egypte (live)
Ondanks hun numerieke superioriteit moesten de Marokkanen de bijna constante aanvallen van een dynamisch en strijdbaar Egyptisch team gedurende de hele eerste helft het hoofd bieden. De controle over het middenveld was onbetwistbaar in het voordeel van de Farao’s. Maar de vastberadenheid van de Atlaswelpen was voorbeeldig en leidde tot een gelijkspel (1-1) tot het einde van de reguliere speeltijd.
Lees ook: Coach Issam Charraï reageert op zege Marokko tegen Mali
De situatie sloeg om in het voordeel van de Atlas Welpen. Zij waren meer georganiseerd en sterker, waardoor ze de rest van de wedstrijd domineerden, en dankzij een schot van Oussama Targhalline, na een assist van aanvoerder Abdessamad Ezzalzouli, won Marokko zijn eerste Afrikaanse U23-titel.
Geldafpersing op Marokkaanse weg (video)
Europa zoekt naar deze vermiste Marokkaanse topsporters
Politicus vast voor vastgoedfraude in Tanger
Belangrijke verbindingsweg in Nador is "een schande"
Marokkaans raadslid doneert lever om tante te redden
Nederlander betrapt met camper vol hasj bij grens Marokko
Atlético-ster geniet van vakantie in M’diq (foto’s)
Spanningen op Afrika Cup: onderzoek naar Algerijnse ’anti-Marokko handelingen’
Achraf Hakimi verrast man die hem vormde (video)
Atlas Leeuwen nr 1 in Afrika
Spannende finish: Oumi feliciteert Remco net te vroeg
Marokkaanse logo’s weggehaald door Algerije
Turkse Besiktas weigert Hakim Ziyech
Hakim Ziyech terug naar Turkije?