9 juli 2023 , 09:10 - Laila Amraoui - Sport
Het Marokkaanse U23-team won zaterdagavond met 2-1 in de finale van de Africa Cup U23 tegen het zeer sterk Egyptische team. De wedstrijd vond plaats in het Moulay Abdellah Sportcomplex in Rabat.
Yanis Begraoui (37e minuut) en Oussama Targhalline (108e) keerden de trend om voor Marokko nadat de Egyptenaar Mahmoud Hassan in de 10e minuut de score opende voor zijn land. Dezelfde speler werd iets later van het veld gestuurd na een gevaarlijke tackle op Abdessamad Ezzalzouli.
Lees ook: Afrika Cup U23: moeilijke finale voor Marokko tegen Egypte (live)
Ondanks hun numerieke superioriteit moesten de Marokkanen de bijna constante aanvallen van een dynamisch en strijdbaar Egyptisch team gedurende de hele eerste helft het hoofd bieden. De controle over het middenveld was onbetwistbaar in het voordeel van de Farao’s. Maar de vastberadenheid van de Atlaswelpen was voorbeeldig en leidde tot een gelijkspel (1-1) tot het einde van de reguliere speeltijd.
Lees ook: Coach Issam Charraï reageert op zege Marokko tegen Mali
De situatie sloeg om in het voordeel van de Atlas Welpen. Zij waren meer georganiseerd en sterker, waardoor ze de rest van de wedstrijd domineerden, en dankzij een schot van Oussama Targhalline, na een assist van aanvoerder Abdessamad Ezzalzouli, won Marokko zijn eerste Afrikaanse U23-titel.
Drie doden bij familiedrama in Marokko
Drugsbaron na wilde klopjacht van 250 kilometer in Marokko gearresteerd
Marokko belooft: koppen gaan rollen na 22 doden bij instorting Fez
Spanje vraagt Washington om gasoorlog Marokko-Algerije te sussen
Luxe villawijk Gims is hit bij Marokkaanse diaspora
Marokko zet undercoveragenten in tegen malafide taxichauffeurs
Sektioui zet Marokko op scherp voor finale Arab Cup
Marokko moet puzzelen door schorsing en blessures op Arab Cup
Souffian El Karouani hekelt ijzige stilte van Walid Regragui
Walid Regragui kiest voor risicovol plan
Ayyoub Bouaddi krijgt spreekverbod over Marokko
Geen derby Marokko-Algerije op Arab Cup na stunt VAE
Afrika Cup 2025: Marokko kiest voor ervaring, negeert wereldkampioenen U20
Rabat betaalt 20 miljoen dirham voor hightech toiletten