9 januari 2025 - 13:00 - Marokko
Marokkanen kopen steeds vaker een tweedehands auto. In 2024 werden er maar liefst 775.121 tweedehands voertuigen verkocht, een stijging van 28,5% ten opzichte van 2022.
Dit is een nieuw record volgens Finances News Hebdo. Bijna 72% van de verkochte tweedehands voertuigen waren personenauto’s. In totaal werden er 537.299 tweedehands personenwagens verkocht, een toename van 29%. De verkoop van lichte bedrijfswagens steeg met 21% naar 237.722 stuks.
Lees ook: Een auto bezitten, een luxe voor veel Marokkanen
Ook de import van tweedehands auto’s neemt toe. In 2024 werden er 15.562 geïmporteerde tweedehands voertuigen geregistreerd, een stijging van 15% ten opzichte van 2019, het jaar voor de coronacrisis. Er zijn verschillende redenen waarom Marokkanen steeds vaker kiezen voor een tweedehands auto. Ten eerste zijn occasions een stuk goedkoper dan nieuwe auto’s. Bovendien zijn ze direct beschikbaar, terwijl de levertijd voor een nieuwe auto kan oplopen tot maanden. Een ander voordeel is dat kopers op de tweedehandsmarkt modellen, uitvoeringen of kleuren kunnen vinden die niet verkrijgbaar zijn bij de lokale dealers.
Lees ook: Tweedehandsauto’s populair in Marokko, maar veel informele handel
In 2023 werden er in Marokko meer dan 700.000 tweedehands auto’s verkocht, tegenover 163.504 nieuwe auto’s. De populariteit van tweedehands auto’s laat zien dat Marokkanen steeds meer waarde hechten aan betaalbaarheid en beschikbaarheid.
Vier Marokkaanse wetenschappers in wereldtop
Afrika Cup: Marokko’s finale vloek
Marokko aast op Formule 1-comeback met miljardenproject bij Tanger
Aankopen in Marokko? Tips om de BTW terug te krijgen
Marokkaanse vastgoedsector in diepe crisis, verkopen kelderen dramatisch
Olijfolie: Marokko lacht, Spanje huilt
Vier Marokkaanse wetenschappers in wereldtop
Aankopen in Marokko? Tips om de BTW terug te krijgen
Marokko onderschept drugslading in sinaasappels
Koning Mohammed VI: "Geen plaats voor een Marokko van twee snelheden"
Gemeente Tanger-Assilah verliest rechtszaak van 5,5 miljoen
Zware celstraf voor oplichter met spookcontracten in Al Hoceima
Stranden Noord-Marokko onveilig door jetski’s: dode en gewonden
Onvrede in Marokko om torenhoge aardappelprijzen