8 november 2012 - 15:00 - Economie
Meer dan 2600 Tunesische ondernemers hebben hun land verlaten om zich in Marokko te vestigen en er te investeren. Hun vertrek is toe te schrijven aan de verslechtering van de politieke, economische en sociale situatie in Tunesië, sinds de val van Ben Ali in januari 2011.
Deze ondernemers hebben in Marokko in verschillende sectoren geïnvesteerd, met name toerisme, industrie en diensten. Volgens Tunesische media vertegenwoordigen ze een enorm verlies voor Tunesië.
Volgens het Tunesisch weekblad Arabia, hebben een aantal van deze ondernemers, door zich in Marokko te vestigen, hun beleggingen willen diversifiëren. Anderen gebruiken Marokko als uitvalsbasis om de Afrikaanse markt te veroveren. Een derde categorie is naar Marokko verhuisd, in afwachting dat de situatie in Tunesië beter wordt.
Een jaar na de verkiezingen in Tunesië, ligt de economie van het land nog steeds plat. De IMF verwacht een economische groei van maximaal 1% dit jaar, een normale situatie na een revolutie.
Racisme in België live op televisie onthuld
Ongelooflijke comeback: Marokko Afrikaans kampioen zaalvoetbal!
Nieuwe baan voor Tarik Sektioui
Anti-Amazigh racisme teistert Marokkaanse voetbal
Marokko bouwt gigantische scheepswerf om Spanje (en Europa) uit te dagen
Veel vluchten naar Marokko geannuleerd
Oneerlijke Concurrentie? Europa klaagt over Marokkaanse avocado-import
Marokko pompt honderden miljarden in transformatie
Doorbraak in Marokkaans gasproject in Tendrara
Grote Zwitserse groep vestigt zich in Marokko
Marokko zoekt LNG-terminal voor Nador West Med
Export watermeloenen naar EU, Marokko verliest
Woede in Casablanca om peperdure waterrekening
Sluiting B.Laban-winkels in Egypte door schadelijke bacterie: volgt Marokko?