24 januari 2013 - 10:51 - Economie
Islambanken die werkten aan hun komst naar Marokko, hebben het project laten varen. Volgens hen willen invloedrijke lobby’s hun komst voorkomen, zodat conventionele banken de macht op de kredietmarkt in Marokko behouden.
Volgens bronnen van Al Massae, hebben minstens twee islambank hun aanvraag ingetrokken bij de Bank van Marokko, om zich in het land te vestigen.
Dit komt doordat de regering geen islambanken wil, die werken volgens de internationale normen. Bepaalde voorwaarden opgelegd door de wet op Islamitisch bankieren, zijn dan ook voor sommige islambanken onmogelijk na te komen.
Volgens islambankverantwoordelijken "mist Marokko een historische kans om vluchtende kapitaal aan te trekken van de landen van de Arabische lente, voornamelijk Tunesië en Egypte".
Islamitische banken hebben van de economische wereldcrisis zonder al te veel moeite doorstaan. Het systeem blijkt het enige alternatief te zijn om de wereldeconomie terug op gang te krijgen. In Marokko zijn buitenlandse islambanken bereid 20 miljard dirham te investeren.
Britten verlaten Costa del Sol voor Marokko
Marokko introduceert mystery guests in hotels
Vrouw van Marokkaanse expat gearresteerd voor overspel in Nador
Lamine Yamal baalt: geen auto van FC Barcelona
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Belasting betalen in Marokko verandert
Emirati kroonprins richt holding op in Marokko
Marokkaanse dirham houdt stand
Blauwe energie: Spaans geld voor eerste offshore windpark Marokko
Marokko slaat alarm: Russisch gokapp plundert deviezen
Marokko verdrievoudigt paprika-export naar Spanje