Miljard dirham voor milieutop COP22 in Marrakech
De organisatie van de VN-klimaatconferentie COP22 in Marrakech in november dit jaar zal een miljard dirham kosten.
7 juni 2016 - 22:20 - Economie
Het tramnetwerk in Rabat wordt nog voor het einde van het jaar verlengd. De twee bestaande tramlijnen tussen de hoofdstad en Salé zullen beiden enkele kilometers langer worden.
Volgens l’Economiste zal het ministerie van Vervoer in de loop van deze maand een aanbesteding uitschrijven en zullen de aanlegwerken nog voor eind 2016 van start gaan.
In een eerste fase zal de tramlijn nummer 2 met 7 kilometer worden verlengd. In Rabat zal de tram na de werken tot Yacoub Al Mansour en in Salé tot de wijken Moulay Ismail, Karya Ouled Moussa en het nieuw ziekenhuis rijden.
De verlenging van het tramnetwerk zal een investering van 1,6 miljard dirham vergen. Daarvan komt 900 miljoen dirham uit publieke fondsen en 700 miljoen van leningen.
Lees meer
De organisatie van de VN-klimaatconferentie COP22 in Marrakech in november dit jaar zal een miljard dirham kosten.
Minister Aziz Rebbah van Vervoer heeft deze week in het Parlement de nieuwe wegenprojecten in Marokko onthuld.
Het Marokkaanse ministerie van Vervoer heeft een aanbesteding uitgeschreven voor de aanleg van een nieuwe snelweg tussen Tanger en Tetouan.
Het tramnetwerk in Rabat wordt in de loop van dit jaar uitgebreid naar andere wijken van de Marokkaanse hoofdstad en van tweelingstad Salé.
In de haven Tanger Med wordt een nieuwe containerterminal gebouwd. Havenbedrijf TMSA sloot eerder deze week een overeenkomst met APM Terminals voor de bouw van de nieuwe terminal.