Zoeken

Tram Rabat opnieuw betrokken bij ongeval

- Marokko

Geschreven door Laila A.

Woensdagavond werd opnieuw een tramongeluk gemeld aan de halte van Bab Rouah in Rabat. Een man raakte gewond toen hij probeerde het veiligheidssysteem tussen twee tramwagens over te klimmen.

Het slachtoffer wilde de straat oversteken zonder de tram te om te lopen om tijd te winnen. Hij verloor zijn evenwicht toen hij de koppeling tussen de tramwagens beklom.

Een veiligheidssysteem in aluminium werd op alle trams in Rabat geplaatst, om dergelijke ongevallen te voorkomen, na de dood van een zestigjarige in mei. De vrouw had toen ook de koppeling tussen de tramwagens willen beklimmen ter hoogte van het centraal station van Rabat. Ze werd op slag gedood toen de tram wegreed.

De tram is iets meer dan een jaar geleden in werking getreed in de Marokkaanse hoofdstad. Alhoewel het altijd vol is tijdens spitsuren, wordt de tram sterk bekritiseerd door de bewoners van Rabat en Salé.

Volgens de ontevredenen is de nieuwe weg-infrastructuur, waaronder de nieuwe Hassan II-brug, enkel gebouwd om de doorgang van de tram te vergemakkelijken en niet het verkeer in het algemeen.

Lees meer

Tram en vrachtwagen botsen frontaal in Casablanca

Drie mensen raakten maandagvoormiddag gewond bij een frontale botsing tussen een vrachtwagen en een tram in Casablanca.

Vijf doden per dag door tram Casablanca

Door de nieuwe tram zullen er tot vijf doden per dag vallen in Casablanca. Dat zegt een studie over de impact van de tram op de Marokkaanse metropool

Motorrijder aangereden door tram in Casablanca

Een motorrijder is vrijdag aangereden door de tram, op enkele meters van de halte van Technopark in Casablanca, meldt Al Massae.

Tram Casablanca betrokken bij ernstig ongeval

De tram van Casablanca, nog in testfase, heeft zondag een man op een motorfiets aangereden. Het ongeval gebeurde in de Hay Hassani wijk.

Voetganger aangereden door tram in Rabat

Dinsdagochtend werd een voetganger aangereden door de tram, nabij de Golan-station in het centrum van Rabat. Het slachtoffer zag de naderende tram niet en stak de trambaan over.

Bladna.nl

Bladna.nl - 2026 - Contact - Over Bladna.nl - Privacybeleid - Ons team