2 april 2022 - 19:40 - Marokko
Een politiecommissaris en zijn medeplichtige zitten in hechtenis in een zaak van verduistering en afpersing van overheidsgelden in de stad Tiznit. De fraude bedraagt ongeveer 2,88 miljoen dirham.
Volgens voorlopige bevindingen van de gerechtelijke politiedienst BNPJ zijn een politiecommissaris die in Agadir werkt en de directrice van een bankfiliaal in Tiznit bij de zaak betrokken.
Lees ook: Marokko: ambtenaar geschorst vanwege video ’Dochter van de commissaris’
De politiecommissaris maakte misbruik van een affaire die hij had met de bankdirectrice om haar af te persen. De laatste actie werd opgenomen door de bewakingscamera’s van het bankfiliaal en toont de hoofdcommissaris die een bundel bankbiljetten ter waarde van 100.000 dirham krijgt van zijn minnares en vervolgens nog een bundel uit de kluis van het bankfiliaal haalt, aldus een verklaring van de nationale veiligheidsdienst DGSN.
Medias24 bericht dat de vrouw, gescheiden en moeder van een dochter, toegaf aan de grillen van de hoofdverdachte omdat zij vreesde de voogdij over haar kind te verliezen. Nadat ze de resultaten van het onderzoek had gezien, bekende ze de gepleegde feiten.
Lees ook: Jaar celstraf voor mishandelen commissaris in Marokko
Als gevolg daarvan heeft de DGSN de beschuldigde politiechef geschorst in afwachting van de uitspraak van de rechtbank. Het proces tegen de twee beschuldigden zal naar verwachting in de loop van deze maand plaatsvinden.
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Forbes plaatst Marokkaanse banken tussen grootste ter wereld
Marokkaanse douaneregels voor auto-overdracht diaspora
Marokkaans Ayoub bakt beste pizza ter wereld
Marokko’s auto-industrie groeit, Spanje onder druk
Brusselse agent veroordeeld voor lekken in moordzaak Soufiane Benali
Trouwen via TikTok: Marokkaanse fkih maken het mogelijk
Zorgen om dodelijke weg in Noord-Marokko
Moulay Hassan in Tanger, ook Lalla Salma verwacht
Nieuwe metaalvondsten in Marokko: koper, goud en zilver
Tanger verscherpt bouwcontrole na mislukt project
Drones, helikopters, raketten… Marokko bereidt zich voor
Oorlog Iran-Israël: Royal Air Maroc kalmeert reizigers
Marokko staat voor nieuwe extreme hittegolf