27 december 2017 - 18:00 - Marokko
In de regio van Tetouan werden kortgeleden 143 gevallen van huwelijken met minderjarigen onder 16 jaar geregistreerd door de stichting Ytto.
Het gaat enkel om minderjarige meisjes volgens een rapport van de stichting waarvan Assabah een kopie heeft.
Tijdens een tournee in de regio ondervroeg de stichting ook 527 vrouwen over huwelijken met minderjarigen. 174 van hen zijn voor kindhuwelijken en beschouwen het als een kans om niet in de armoede te vallen.
De Stichting noemde ook andere problemen die de vrouwen van de bezochte douars tegenkomen. Meisjes worden vroeg van school gehaald en 86 procent zijn analfabeet. Meer dan de helft van de geïnterviewde vrouwen vertelden dat ze hun studies wilden voortzetten maat dat ze moesten opgeven vanwege armoede of een vroeg huwelijk.
Britse overlijdt na contact met puppy in Marokko
Marokko gaat crimineel geld herinvesteren
Marokko’s radicale strijd tegen corruptie in ziekenhuizen
Mysterieuze dood twintiger in Al Hoceima schokt buurt
Marokko koopt F-35’s: machtsstrijd met Algerije laait op
Binnenkort pinnen bij Moul hanout in Marokko
Marokko gaat crimineel geld herinvesteren
Marokko’s radicale strijd tegen corruptie in ziekenhuizen
Mysterieuze dood twintiger in Al Hoceima schokt buurt
Marokko koopt F-35’s: machtsstrijd met Algerije laait op
Vliegen, muggen en kakkerlakken: Marokkaanse stad kampt met insectenplaag
Apache, drones en cyberleger: Marokko’s strategie tegen regionale dreigingen
Reizigers Nador boos om plotselinge bagageregels Air Arabia
Dwaling Israëlische Mossad verbrijzelde familie Bouchikhi